Melikgazi Gençlik Meclisi Üyeleri “Hayalindeki Mesleği Bir Bilene Sor” Söyleşilerinde

Giriş Tarihi: 28.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Melikgazi Gençlik Meclisi Üyeleri “Hayalindeki Mesleği Bir Bilene Sor” Söyleşilerinde
Melikgazi Belediyesi Gençlik Meclisi Üyeleri, okullarda bir dizi söyleşi programları yaparak öğrencileri meslekler konusunda bilgilendiriyor.
“Hayalindeki Mesleği Bir Bilene Sor” söyleşileri ile öğrencileri meslekler konusunda bilgilendiren, örnekler veren, o meslek sahipleri ile yapılan söyleşilerle gençleri gelecekte iş ve meslek seçmelerine yardımcı olan Melikgazi Belediyesi Gençlik Meclisi Üyeleri bu çalışma ile sosyal sorumluluk örneği sergilemektedirler.
Melikgazi Gençlik Meclisi öğrencilerin, üniversitede okuyan meslek sahibi adayı olarak her hafta iki okulda bu seminerleri tekrarlayacaklarını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak eğitime ve eğitime yapılan yatırımlara büyük önem veriyoruz. Bu neden ile şimdiye kadar 2 anaokulu, 3 ortaokul ve 2 lise okul binası yaparak ilçemiz halkının hizmetine sunduk. Gelecek eğitim ile şekillenir ve eğitimler güven altına alınır. Burada en önemli olan da bireyler bilerek isteyerek bir meslek sahibi olmalıdır. Mesleklerini kendi becerileri ve bireysel yapılarına göre seçmeleri veya sevdikleri bir mesleği seçmelerine yardımcı olunması gerekir. Bu nedenle Gençlik Meclisi Üyeleri, ortaokul öğrencilerine merak ettikleri meslekler hakkında bilgiler veriyor ve bilinçlendiriyor. Çünkü sevdiği mesleği yapanlar da iş başarısı daha da artmaktadır. Gençlik Meclisi Üyelerine bu çalışmalarından dolayı kutluyorum" dedi.
Bu hafta Gürpınar ve Ağırnas Osman Yücel Ortaokulunu ziyaret eden ve 8. Sınıf öğrencilerine “Hayalindeki Mesleği Bir Bilene Sor” söyleşileri yapan Gençlik Meclisi Üyeleri önümüzdeki hafta Nuhnaci Yazgan, Erciyes ve Melikşah ortaokulu örencilerini ziyaret edeceklerdir.
Birçok mesleği bilmediklerini çünkü hep gördükleri ve çevresinde olan meslekleri bildiklerini ifade eden ortaokul öğrencileri “Örneğin; bir hastanede, biz sadece doktoru, hasta bakıcıyı, hemşireyi, kantinciyi, hasta kabul veya kan alan ve tahlil edenleri biliyoruz. Ancak görmediğimiz ve bilmediğimiz hastanede o kadar çok meslek ve çalışan varmış ki haberimiz yok. Üniversite okul tercih kitapçığını görünce şaşırdık. Bilmediğimiz yüzlerce meslek eğitimi varmış. Bunları bize aktardıkları, açıkladıkları, öğrettikleri ve bilgilendirdikleri için Melikgazi Gençlik Meclisi Üyelerine teşekkür ediyoruz” dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melikgazi Gençlik Meclisi Üyeleri “Hayalindeki Mesleği Bir Bilene Sor” Söyleşilerinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN