Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yayalara Özel Yollar

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Yayalara Özel Yollar
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak ilçenin gelişmekte olan Altınoluk Mahallesi ile Bağ ve Sayfiye alanları içerisinde yer alan Eğribucak Mahallesinde ki Seher Bulvarı ve Akdeniz Caddesini birbirine bağlayan yolda kaldırım, yaya yolu ve orta refüj yapıldığını bildirdi.
Modern şehirleşmenin göstergesi yollar…
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, yenilenen yollarda yayalara özel yollar ve geçişler yaparak seri ve güvenli ulaşımı sağladıklarını belirtti.
Bir şehrin en önemli unsuru…
Bir şehrin en önemli unsurunun yayaların güvenli ve seri ulaşımın etkinliği olduğunu bu neden ile yaya geçişlerine ve yollarına büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;
“Altınoluk Mahallesi yeni gelişen ve planlı imarlaşan bir semtimiz. Bu mahallede özelikle Seher Bulvarı ile yoğun trafik yaşamaktadır. Bunlara bağlantılı yollar açılmıştır. Ancak yeni binaların yapılması yaya yollarında yenilenme ihtiyacı veya tamamen yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. Eğri bucak mahallesi ile hem bağ ve sayfiye hem de çok katlı binaları barındıran bir semtimizdir. Her geçen gün büyüyen ve özellikle bahçeli site evlerin yapıldığı her iki mahallede toplam 2000 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde yaya yolları inşa edilmektedir. Orta refuj oluşturularak trafik güvenli ve seri hale getirilecektir”
Kaldırımlarda özürlü ve çocuk arabaları için özel geçişler…
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, yaya yol ve geçişleri ile kaldırımlarda özürlü ve çocuk arabaları için özel geçişler yapıldığını ve her türlü kot farkının giderildiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yayalara Özel Yollar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN