Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 Nisan Avukatlar Günü Dolayısıyla Atarük Anıtı’na Çelenk Bırakıldı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
5 Nisan Avukatlar Günü Dolayısıyla Atarük Anıtı’na Çelenk Bırakıldı
5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk konulması sonrasında basın açıklaması yapan Barosu Başkanı Avukat Fevzi Konaç, "Sevci Mehmet Kiraz’ın acısının tazeliği içimizi yakıyor" dedi.
Kayseri Barosu tarafından ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Çelenk bırakma törenine Baro Başkanı Fevzi Konaç ve avukatlar katıldı.
Çelenk bırakma töreni sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayseri Barosu Başkanı Fevzi Konaç, 5 Nisan Avukatlar Günü sebebiyle tüm meslektaşlarının gününü kutladı.
Konaç," Yaşı müsait olup ülkemizin yaşadığı tüm seçimleri hatırlayanlar vardır. Bu seçimlerden hiç biri yoktur ki; öncesinde, yapılacak seçimin tarihin en önemli seçimi olduğu vurgusu gerek iktidar, gerekse muhalefet tarafından ifade edilmiş olmasın. Yine bu vurgunun sıkça yapıldığı bir seçimin arefesinde, siyasetin ve çatışmaların sıcak gündemine mahkûm olmuş bir tarihte, mesleğimiz adına onur ve şeref günü olan 5 Nisanı kutluyoruz. Daha iki gün önce şehit edilen ve tüm milletimizi yasa boğan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın acısının tazeliği içimizi yakarken bir kez daha tüm adliye camiamıza başsağlığı diliyoruz" dedi.
Konaç ayrıca,"Biz Avukatlara ve Barolarımıza konuyu topluma doğru aktarmak ve hukuki olarak bunların ne anlama geldiğini izah etmek gibi görevler düşüyor. Bu konuda ne toptan reddiye düzmek, ne de tereddütsüz ön kabul misyonumuza yakışan bir tavır değildir. Değişim talebinde bulunan bir toplumda, sağlıklı bir zeminde bu talebin karşılanabilmesi için biz hukukçulara önemli görevler düşmektedir. Bu rolü üzerine almayan hukukçular hata etmiş olacağı gibi ve toplumun yanlış zeminlere savrulması tehlikesi de akıldan çıkarılmamalıdır. Ama her ne olursa olsun Baro olarak her zaman hukukun yanında saf tutacağımızı buradan bir kez daha deklare ediyoruz" diye konuştu. Baro olarak bir bütün halde olduklarını söyleyen Konaç,"Biz Baro’yuz. Hukuk adına gördüğümüz yanlışları toplum ile paylaşmanın görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Her zaman olduğu gibi Baromuza kayıtlı bütün meslektaşlarımızın hassasiyetlerine ve siyasi görüşlerine saygı duymak gerektiğinin de farkındayız. Bundan dolayı siyasetin tarafı olmadan, hiç kimsenin hatırı için yapılan yanlışları görmezden gelmeden, vatanımızın, milletimizin birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutarak konuşmanın, tavır almanın en önemli görevimiz olduğunu biliyoruz"şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 Nisan Avukatlar Günü Dolayısıyla Atarük Anıtı’na Çelenk Bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN