Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaşa Memnuniyet Araştırması

Giriş Tarihi: 9.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 00:22
ANAR Araştırma Merkezinin 2015 yılı 4 ile 7 Ocak tarihleri arasında Melikgazi İlçesine ait 28 mahallede hane halkı ile yüzyüze yapılan vatandaş memnuniyet araştırması sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Melikgazi Belediyesinin çalışmalarından yüzde 85 oranında memnuniyet sağlandı.
ANAR Araştırmalar Merkezinin, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde yapmış olduğu anket çalışmasında belediye hizmet ve yatırımları ile gerçekleştirilen çalışmaların verimliliği konusundaki sorular karşısında Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "Yüzde 85 gibi bir rakam ile yapılan çalışmalardan halkın memnun olduğu tespit edilmiştir" dedi.
2014 yılında ORC Araştırma Merkezince yapılan ’En Başarılı İlçe Belediye Başkanları’ anketinde tüm Türkiye de ilçeler arasında 11. sırada yer aldığını, yine Andy-Ar Araştırma Merkezince ’Yerel Yönetimler Performans’ anketinde ise 9. sırada yer aldığını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Hizmet ve yatırımlarda hiçbir siyasi ayrım gözetmiyoruz. Melikgazi ilçenin her zaman her yerinde aynı kalitede hizmet sunmaktadır. Yatırımlarımız bir plan içerisinde halkın gerçek ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Yatırımları, mahalle halkı, muhtarlar ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte belirliyor ve şekillendiriyoruz. Hal böyle olunca başarı da kendiliğinden geliyor. Gerçekleştirilen çalışmalar şeffaf ve açıklık ilkesi ile yerine getirildiğinden halkımızda gerçekleri görüyor. Belediye Hizmetlerinde % 85.5 gibi bir oranda başarılı olmamız yapılan çalışmaların tarafsızlığının bir kanıtıdır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaşa Memnuniyet Araştırması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN