Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rektör Mimarlık Fakültesi’ni Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 28.4.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:28
Rektör Mimarlık Fakültesi’ni Ziyaret Etti
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur, Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gonca Büyükmıhçı’dan fakülte çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.
Brifingin sonunda Mimarlık Fakültesi Yönetiminin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarında gösterdikleri gayret ve başarılardan dolayı kendilerini tebrik etti.
Erciyes Üniversitesi Rektörü H. Fahrettin KELEŞTEMUR yaptığı açıklamada, 2013-2014 URAP sıralamasında Mimarlık Fakültesi’nin, Türkiye’de ilk 10, dünya genelinde ilk 500 üniversite içinde yer almasına dikkat çekerek; bu başarının kentimiz ve bölgemiz adına onur verici olduğunu ifade etti. Rektör Keleştemur; “Akademik eğitimin; teorik ve kuramsal alt yapı ile sınırlı kalmaması gerektiğini öngören bir yönetim anlayışı geliştiren Mimarlık Fakültesi, ulusal ve uluslararası kriterleri önemseyen bir yaklaşımla mimarlık eğitimine; dinamik, esnek ve güncel bir bakış açısı getirilmiştir. Mimarlık Fakültesi Yönetimi ile yapmış olduğumuz bu toplantıda elde edilen bu başarıların gelecek yıllarda da devam etmesi için yapılması gerekenler hakkında bilgi alış-verişinde bulunduk. Gösterdikleri gayret ve başarılardan dolayı Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gonca Büyükmıhçı’nın şahsı nezdinde Mimarlık Fakültesi’nin bütün Öğretim Üyelerini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.
Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gonca Büyükmıhçı da yaptığı açıklamada öğrencilerin her platformda gelişmelerini sağlamak adına akademik ve sektörel ilişkilerini güçlendirdiklerini ve akademik başarıyı yakaladıklarını belirterek; “Tüm çalışmalarımızda bizi destekleyen; üniversitesi rektörümüze, teşekkür ederiz. URAP’ın 2013-2014 Dünya sıralamasında 470. sırada bulunmamız doğru yolda olduğumuzu göstererek bize onur vermiş; yeni hedefler için de ışık tutmuştur.” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör Mimarlık Fakültesi’ni Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN