Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bünyan’da Haşeratla Mücadele Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 20.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 00:15
Bünyan’da Haşeratla Mücadele Devam Ediyor
Bünyan Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte başlayan haşerat ve böceklerle mücadele kapsamında ilçe genelinde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.
Mevsim şartlarının elverdiği zamanlarda başlayan ilaçlama çalışmalarının periyodik olarak sürdüğünü belirten Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, bu alanda sorumlu personelin yeni alınan araç ve ekipmanlarla aralıksız hizmet verdiğini söyledi. Başkan Şinasi Gülcüoğlu, haşeratla mücadelenin ilaçlama çalışmalarıyla aralıksız sürdürüldüğünü kaydederek, çalışmaların yeşil alan, park, bahçe, rögar ve kanalların bulunduğu alanlarda devam ettiğini ifade etti.
Başkan Gülcüoğlu sinek, sivrisinek ve benzeri kanatlı hayvanların, daha yumurta halindeyken üremesini engellediklerini dile getirerek, "Kış sezonunun hemen sonunda larvasit mücadelesini başlatıp yeşil alan, çöp bidonları, rögarlar, fosseptik çukurları, dereler ve sulama kanallarının bulunduğu bölgelerde ağırlık verdiğimiz ilaçlama ile haşeratsız bir yaz geçirmek için çalışıyoruz." dedi.
Larvayla mücadelede yeni alınan ekipmanlarla çalışmaların daha da kolaylaştığını kaydeden Başkan Gülcüoğlu, "Mart ayı itibariyle başlamış olduğumuz çalışmalar başta Bünyan merkez olmak üzere bütün mahallelerimizin cadde ve sokaklarında devam ediyor. Mahallelerimizde sinek, sivrisinek ve diğer haşeratla mücadele ediliyor. Amacımız doğal çevreyi ve insan sağlığını koruyarak, vatandaşımızın sağlıklı bir ortamda yaşamasıdır” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bünyan’da Haşeratla Mücadele Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN