Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Ramazan Ayı’nda Sağlıklı Beslenme” Broşurü Hazırlandı

Giriş Tarihi: 17.6.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 14:48
“Ramazan Ayı’nda Sağlıklı Beslenme” Broşurü Hazırlandı
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı ile birlikte yemek kültüründe ve öğünlerde farlılık olduğunu bu nedenle özelikle bu yaz aylarında iftar, sahur arasındaki dönemin iyi korunması gerektiğini bildirdi.
Oruç ile birlikte sağlıklı beslenme için bir fırsat …
Bu yaz aylarının sıcağında oruç zamanının uzun bir vakit olduğunu bu nedenle “Ramazan Ayında Sağlıklı Beslenme” hakkında broşür hazırladıklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, özelikle yaşlı ve kilolu olanların Ramazan Ayı’nda oruç ile birlikte sağlıklı beslenme için bir fırsat olduğunu ve vücutlarını dinlendirme imkânı bulacaklarını belirtti.
İlk günü 17 saat 1 dakika …
Ramazanın ilk günü 17 saat 1 dakika oruç tutulacağını vurgulayan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Ramazan Ayı’nda Sağlıklı Beslenme” broşürü hakkında şunları söyledi:
“Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve insan sağlığına verdiğimiz öneme istinaden sağlıklı beslenme hakkında broşür bastırdık. Ramazan Ayı ile birlikte sofra kültürümüzdeki değişiklikten en çok vücudumuz etkilenmektedir. Bu nedenle sahur ve iftar için beslenme önerileri ve Ramazan Ayı için örnek beslenme menüsü hazırlanmıştır. Amacımız insan sağlığını korumak ve özelikle fazla kilolu ve yaşlı olanlara bu konuda uyarıda bulunmak istedik.”dedi.
Bereket, dostluk, saygı, paylaşım ve barış ayı …
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı’nın bereket, dostluk, saygı, paylaşım ve barış ayı olduğunu bu vesile ile Ramazan’ın İslam alemi başta olmak üzere insanlık için hayırlı olması dileğinde bulunduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Ramazan Ayı’nda Sağlıklı Beslenme” Broşurü Hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN