Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güver 5 Haziran Çevre Günü Etkinliklerini Değerlendirdi

Giriş Tarihi: 18.6.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 11:56
Güver 5 Haziran Çevre Günü Etkinliklerini Değerlendirdi
Çevre ver Şehircilik İl Müdürü Namık Güver, 5 Haziran Çevre Günü’nde müdürlük olarak birçok etkinlik yapıldığını söyleyerek, "Çevre Günü’nü dolu dolu kutladık" dedi.
çevre ve Şehircilik İl Müdürü Namık Güver, "5 Haziran Dünya Çevre Gününü her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerle kutladık. Bu kapsam da 5 Haziranda Cuma günü Valimiz Sayın Orhan Düzgün’e ziyaretimizi gerçekleştirdik. 9 Haziran’da Talas İlçesi Süleymanlı Mahallesi, Mehmet Muammer Beluk Çok Programlı Anadolu Lisesinde bir takım etkinliklerimiz oldu. Burada ağaç dikimi, Talas Belediyesi ve Talas Kaymakamlığının birlikte yürüttüğü ‘ Mahallemi seviyorum, geri dönüşümü destekliyorum’ projesinin tanıtımı, lisemiz tarafından ‘ Emek verip uğraşalım, ürünleri paylaşalım’ projesinin tanıtımı oldu" diyerek, etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:
"10 Haziran’da sabah saat 10’da iki etkinlikle devam ettik. ‘Toprak Ana’ söyleşimiz ve halk oyunu gösterimiz oldu. Talas Belediyesi ’nin düzenlemiş olduğu uçurtma şenliğimiz oldu. 11 Haziran Perşembe günü de 2 etkinliğimiz oldu. Sabah saat 11’de Şeker Gölüne öğrencilerle bir doğa gezisi yaptı. Melikgazi Belediyesi tarafından ‘Melik Can’ tarafından öğrencilere çevre sunumu gerçekleştirildi. Uçan Şemsiye isimli bir tiyatro gösterimiz oldu. Bu tiyatro Eski İl Özel İdaresi Salonu’nda gerçekleştirildi. 12 Haziran Cuma günü ‘Atıkların geri kazanımı konulu stant Zeynel Abidin Türbesi önünde açıldı. Burada geri dönüşüm noktasında olan ürünlerin sergisi yapıldı. 14 Haziran Pazar günü Forum Alışveriş Merkezi önünden başlayarak Erciyes Kayak merkezine bir bisiklet turu gerçekleştirildi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güver 5 Haziran Çevre Günü Etkinliklerini Değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN