Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toplu İş Sözleşme Görüşmelerinde Anlaşma Sağlanamadı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:31
Türkiye Haber-İş Sendikası ile Türk Telekomünikasyon A.Ş. arasındaki 11. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamazken, yaklaşık 12 bin kişiyi ilgilendiren toplu iş sözleşme görüşmeleri arabulucuya kaldı.
Türkiye Haber-İş Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre 60 gündür gerçekleştirilen toplu iş sözleşme görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlanılmadığı belirtilirken toplu iş sözleşmesinde bulunan 17 madde üzerinde anlaşma sağlanamadığı açıklandı. Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak İHA muhabirine yaptığı açıklamada, sendika olarak amaçlarının üzüm yemek olduğunu belirterek, “Üyelerimizin daha refah bir hayat sürdürebilmeleri bizim tek amacımız. Enflasyon altında ezdirmek istemediğimiz üyelerimizin destekleriyle toplu iş sözleşme görüşmelerinden başarıyla çıkacağımızı ümit ediyoruz. 60 günlük sürenin dolmasının ardından resmi prosedür gereği arabulucuya gidiyoruz. Arabulucu tayini talep edeceğiz” dedi.
Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda da yapılan toplu iş sözleşme görüşmelerinden netice alınamamış ve Türkiye geneli grev kararı uygulanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu İş Sözleşme Görüşmelerinde Anlaşma Sağlanamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN