Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,

Giriş Tarihi: 23.6.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 21:39
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın en önemli geçiş güzergahlarından Nil Caddesi’ni yenileme çalışmalarında yarıyı geçtiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Fatih ve Fevzi Çakmak Mahalleleri’ni birbirine bağlayan Nil Caddesi’nin yoğun kavşak ve ara yolları birbirine bağlayan önemli bir geçiş güzergahı olduğunun altını çizerek, ”Nil Caddesi’ni yaklaşık 100 bin nüfus ve sahip olduğu çok sayıda araç yoğun olarak kullanıyor. Bu nedenle Nil Caddesi üzerinde başlattığımız yenileme çalışmalarına hızla devam ediyoruz. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndan başlayarak tamamı yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki yenileme çalışmalarımızı şu ana kadar Sadık Ahmet Cami Kavşağı’na getirerek Nil’i yarıladık. Bitirmiş olduğumuz bölümü hemen vatandaşımızın hizmetine sunduk” dedi. KASKİ, Elektrik Şirketi ve GAZ gibi kurumlarla koordineli çalışmalar yürüterek altyapı hizmetlerinin de yenilendiğini vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Nil Caddesi üzerindeki tüm altyapı, kaldırım, asfalt ve otoparklar için şu ana kadar; 781 ton asfalt, 4 bin 500 metrekare yeni bazalt taş parke, 3 bin metre bordür kullandık ”şeklinde bilgiler verdi.
Nil Caddesi’ni yenileme çalışmalarını yaparken yeşil alanları da koruduklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, ”Mevcut ağaçlardan hasta olanları değiştirdik, yenilerini diktik. Yeşil alanları elden geçirdik. 135 araçlık yeni oto park yaptık. İnşallah Nil’in diğer yarısını da Ramazan Bayramı’na kadar tamamlayıp hizmete açacağız. Kocasinan’da yenilik çalışmaları hız kesmeden devam edecek. Kocasinan’ı çağdaş dünyanın sahip olduğu bütün imkanlarla donatmak için büyük gayret sarf ediyoruz. İnsana hizmet kaynaklı sürdürülen çalışmalarımızla vatandaşlarımıza rahat yaşam imkanları sağlamak istiyoruz. Kocasinan büyük bir değişim, yenilik ve gelişim yaşıyor. Çalışmalarımızı sabırla karşılayan cadde esnafımıza ve mahalle sakinlerimize çok teşekkür ederim" şeklinde sözlerini bitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar,
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN