Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Keneye Karşı Alarma Geçti

Giriş Tarihi: 12.7.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
’de son zamanlarda can alan keneye karşı, Büyükşehir Belediyesi tarafından Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde bulunan hayvanat bahçesinde önlem alındı. Oluşturulan ekipler, bahçe içerisinde düzenli bir şekilde dezenfekten ilacı kullanıyor.
Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve içerisinde 170 türden 2 bin hayvanın barındığı hayvanat bahçesinde keneye ve pireye karşı teyakkuza geçildi. Herhangi bir olumsuz yaşanmaması için düzenli bir şekilde dezenfekte edilen hayvanat bahçesi, misafirlerini güvenli bir şekilde ağırlıyor.
Yapılan çalışma hakkında bilgiler veren hayvanat bahçesi müdürü İsmail Tamokur, "Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde bulunan hayvanat bahçesinde 170 türden 2 binden fazla hayvana ev sahipliği yapmaktayız. Ev sahipliği yaptığımız hayvanların yaşam seviyelerini en iyi standartlarda sağlamak bizim başlıca görevlerimiz arasındadır. Bunun içerisinde uzman arkadaşlarla birlikte planlı bir çalışmamız mevcuttur" dedi.
Tamokur, "Mevsim şartlarında göre yemlerinde değişiklik yapıyorsak, yine mevsim şartlarına göre koruyucu hekimlik adı altında koruyucu bir takım ilaç uygulamaları yapıyorsak yine bu yaz aylarında son zamanlar sık sık gündemde olan özellikle kene vakaları ve bit, pire gibi hayvanların üzerinde kan emerek yaşayan asalaklar için bir takım önlemlerimiz mevcut. Buradaki hayvanların bir kısmı kapalı alanlarda, bir kısmı ise açık alanlardadır. Açık alandaki hayvanlarımız da özellikle bu tür risklere karşı savunmasız durumdalar ama biz bunu tamamen bertaraf ettik" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Kayseri Keneye Karşı Alarma Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN