Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bünyan Belediyesi Camileri Bayrama Hazırlıyor

Giriş Tarihi: 13.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Bünyan Belediyesi Camileri Bayrama Hazırlıyor
Bünyan Belediyesi Ramazan Bayramı nedeniyle ilçedeki camilerde gerekli temizliği ve ilaçlama çalışmasını yaparak, oturma banklarını değiştiriyor. Bünyan Belediyesi arife günü ise camileri gül suyuyla yıkayarak camilileri bayrama hazır hale getirecek.
Bünyan Belediyesi ilçede buluna ibadethanelerin çevre düzenlemesini ile temizlik ve ilaçlama çalışmalarını yaprak camileri gülsuyuyla yıkayacak. Camileri Ramazan Bayramına hazır hale getirmek için çalışan Bünyan Belediyesi cami cemaatinin birlikte oturup, sohbet edip, dinleneceği yerler oluşturuyor.
Bünyan Belediyesi İlçe merkezinde bulunan yaklaşık 17 camiye toplam 85 bank dağıttı. Yoğun olarak kullanılan cami bahçelerinde halkın oturacak yer bulamadığı ya da eski araçlar ve gereçlerin kullanıldığı için böyle bir hizmeti yapma kararı aldıklarını ifade eden Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, cami cemaatinin namaz öncesi ve sonrası rahatça birlikte oturup, sohbet edip, dinleneceği yerleri oluşturduklarını söyleyerek, “Camiye giden vatandaşlarımızın rahat rahat oturup sohbetlerini yapıp dinlenebilmeleri için böyle bir hizmeti yapma kararı aldık. Bu çerçevede ilk etapta ilçe merkezimizde bulunan camilerimizin bahçelerine oturma bankları koyarak çöp kovaları yerleştirdik. Ayrıca camilerimizde yaklaşan bayram öncesi gerekli ilaçlama çalışmasını yaparak, arife günü camilerimizi gül suyuyla yıkayacağız" şeklinde konuştu.
Belediye ekipleri camilerin kullanım yoğunluğuna bağlı olarak farklı sayılarda banklar yerleştirerek yeni çöp kovalarının montajını yaptılar. Son derece kullanışlı olan oturma banklarının dağıtımı, ilaçlama çalışması ve camilerin gül suyuyla yıkanacak olması cami görevlileri tarafından hayırlı bir hizmet olarak değerlendirildi. Yapılan hizmetten dolayı memnuniyetini dile getiren vatandaşlar Başkan Şinasi Gülcüoğlu’na ve Bünyan Belediyesi’ne teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bünyan Belediyesi Camileri Bayrama Hazırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN