Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:

Giriş Tarihi: 13.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:
Melikgazi Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahi af, rahmet ve bereket ayı Ramazan Ayı’nın 13 Temmuz Pazartesi gününü Salı gününe bağlayan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.
Sevgi ve barış ortamında yaşadığımız güzel ülkemizde…
Kur’an-ı Kerim’in indiği, İslam’da en kutsal ve faziletli gece olan Kadir Gecesi’nin, bin aydan daha hayırlı olduğunu ve Kur’an-ı Kerim’de bu gecenin faziletini belirten müstakil bir süre bulunduğunu hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, “Bin aydan daha hayırlı” bu gecenin ibadet yapılarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
Bereket ve huzur getirmesini dilediğini…
Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin ülkemize ve bütün İslam âlemine hayır, bereket ve huzur getirmesini dilediğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Ramazan’ın 27.gecesidir. Bu yıl Kadir Gecesi, 13 Temmuz Pazartesi gününü Salı gününe bağlayan gecedir. Aziz hemşehrilerim, Kadir Gece’niz mübarek olsun, yuvalarınız ilahi şefkat ve rahmet dolsun. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin önemini layıkıyla idrak etmek, hepimize nasip olsun. Her geceyi Kadir Gecesi bilmemiz ve her günümüzü, bu bilinçle olgun bir şekilde unutmadan yaşamamız gerekir. Bu nedenle sevgi ve barış ortamında yaşadığımız güzel ülkemizde ve cennet şehrimizde; bu geceler, duygularımızı tazelememiz için önemli bir vesiledir. Kendimizi dinlememiz ve durup düşünmemiz için önemli bir fırsattır. Kadir Gecesi’nin gönüllerimize manevi hazineler sunmasını diliyor, hepinizin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum “ dedi.
İnsanlık alemine esenlikler getirmesini…
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Mübarek Kadir Gecesi’ni en kalbi duygularla kutladığını, tüm insanlık âlemine esenlikler getirmesini yüce ALLAH’tan niyaz ettiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN