Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasinan Kaymakamlığı Ramazan Ayında 69 Yaşlının Evine Yemek Götürdü

Giriş Tarihi: 17.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Kocasinan Kaymakamlığı Ramazan Ayında 69 Yaşlının Evine Yemek Götürdü
Kocasinan Kaymakamlığının geçen yıl başlattığı ‘Yaşlılarımız Baştacımızdır’ projesi kapsamında bu yıl 69 yaşlıya Ramazan ayı boyunca hergün evlerine iftarlarını açmaları için yemek götürüldü.
Kocasinan Kaymakamlığının yürüttüğü proje kapsamında bakıma muhtaç 69 yaşlının evine hergün iftarlarını açmaları için 4 çeşit sıcak yemek götürüldü. Konu ile ilgili bilgi veren Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, “Biz Kaymakamlık olarak geçen yıl başlattığımız ‘Yaşlılarımız Baştacımızdır’ projesi çerçevesinde 90 civarında yaşlı vatandaşımızın ev temizliklerini ve bakımlarını yapıyoruz. Bizim görevli arkadaşlarımız da belirli aralıklarla yaşlılarımızı ziyaret ediyor. Biz de mütevelli heyetimizle birlikte vakit buldukça yaşlılarımızı ziyarete gidiyoruz” diye konuştu.
Sözlerini sürdüren Candan, Bu projeler kapsamında geçen yıl iftarda 54 yaşlımıza 4 çeşit sıcak yemek götürülmüştü. Bu yıl da sayıyı 69’a çıkarttık. Bu 69 yaşlımıza 4 çeşit yemek götürdük. Özellikle ’de bu şekilde hayır işlerine çok önem veriliyor. Değişik kurumlarımız bu şekilde iftar programları yapıyorlar. Bunun bir adım ötesi gibi düşünerek biz de Kocasinan ilçesinde oturan bakıma muhtaç yaşlılarımıza yemeklerini götürd��k” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasinan Kaymakamlığı Ramazan Ayında 69 Yaşlının Evine Yemek Götürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN