AK Parti Milletvekili Kemal Tekden:

Giriş Tarihi: 23.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Ak Parti Milletvekili Kemal Tekden, son terör olaylarını değerlendirerek, "Asker ve polisimize yapılan saldırılarda devletimiz gereken cevabı verecektir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum" dedi.
"HDP ‘nin siyasi yaklaşımını doğru bulmuyorum. HDP tavrı ile adeta ateşle oynuyor" diyen Tekden, "Yani burada her şey karışık ama HDP’nin ikiyüzlü tavrı adeta ateşle oynuyor gibi yaklaşımı bizleri tabi ona karşı kızdıracak bir noktaya geliyor. Böyle bir yaklaşım böyle bir politika olamaz bir tarafta siz barış gönüllüsü gibi hareket edeceksiniz, bir taraf tanda vatanımızın bir bölümünü karıştırmak orada kaos oluşturmak, orada insanların birbirine düşmesini sağlayacak fitne ortamı oluşturmak için elinizden gelen gayreti yapıyorsunuz. Böyle bir politika olmaz ama devletimiz buna gereken dersi verecektir. Hükümetimiz dimdik ayaktadır ve bunları asla tasvip etmiyor" ifadesinde bulundu.
Ak Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden, "Maalesef bir kaç gündür bir takım eller Türkiye’yi karıştırmak kaosa sürüklemek için ellerinden geleni yapıyorlar, bu daha öncede gördüğümüz olaylar arkasında ne olduğunu düşünüp Türkiye’yi nereye sürüklemek istediklerini cevabını vererek üzerine gitmemiz gereken olaylar. Suruç’ ta tabi Sosyalist Gençler Birliği Federasyonu’nun bir toplantısı Kobani’ye yardım düşüncesi ile yapılan bir toplantıda bir intihar eylemi oldu ve 32 gencimiz orada vefat etti. Şimdi burada tabi öyle çelişkili yapılanmalar var ki mesela HDP eş başkanı Figen Yüksekdağ Sosyalist Gençler Federasyonu üyesi ve geçtiğimiz yıllarda mutlaka böyle toplantılara katılırdı. Bu yıl niye yoktu? Onu özellikle sorgulamak lazım" diyerek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları, silahlanın kendi güvenliğinizi sağlayın dediği bir toplantıdan sonra bunların olması tabi düşündürüyor. DEAŞ’a suç buluyorlar ama tabi bizim için tüm terör örgütleri sakıncalıdır ve bütün terör örgütlerinin yaptıkları kabul edilemez ama DEAŞ’a bakıyoruz böyle bir eylemi yok şimdiye kadar, yani bir intihar eylemi tarzında bir eylemi olmamış. Bu tür eylemler PKK’ nın eylemleridir. Burada da PKK altından çıkarsa ne olacak, yani polisimiz neredeydi diye soranlar geçtiğimiz zamanlar içerisinde polise saldıran adeta defol diyen burada ne işiniz var diye dışlayan insanlardır. Bugün niye böyle bir açıklama yapma gereği hissediyorlar. Yani burada her şey karışık ama HDP’nin ikiyüzlü tavrı adeta ateşle oynuyor gibi yaklaşımı bizleri tabi ona karşı kızdıracak bir noktaya geliyor. Böyle bir yaklaşım böyle bir politika olamaz bir tarafta siz barış gönüllüsü gibi hareket edeceksiniz bir taraftada vatanımızın bir bölümünü karıştırmak orada kaos oluşturmak, orada insanların birbirine düşmesini sağlayacak fitne ortamı oluşturmak için elinizden gelen gayreti yapıyorsunuz. Böyle bir politika olmaz ama devletimiz buna gereken dersi verecektir. Hükumetimiz dimdik ayaktadır ve bunları asla tasvip etmiyor. Burada hayatını kaybedenlerin birçoğu Kürt vatandaşlarımız yani bu Kürtlere asla hizmet değil oraya yapılan yatırımlar o bölgeye yapılan yatırımlar. Kayserili kullanmayacak bunu İstanbullu kullanmayacak oradaki vatandaşımız kullanacak bunlardan rahatsızlığın sebebi ne bunu anlamak mümkün değil. Türkiye Cumhuriyetinin Millet Meclisine girmiş insanların bile bu kadar çelişkili ifadeleri kabul edilebilir bir şey değil. Burada devletimiz kesinlikle güçlüdür bunu istediği kadar karanlık odaklardan desteklensin bunlar, istediği kadar şer güçler bunların arkasında olsun hiç birinin başarılı olması mümkün değil. Ben ülkemizin güçlü ve birlik bütünlük içerisinde olduğunu düşünüyorum ve önümüzdeki günlerde bu gerçek daha fazla görülecek yani birlik bütünlük bu milletin Türkmeni ile Kürdü ile Arap’ı ile Çekez’i ile hepsinin ortak paydası olarak birlik bütünlük gerçekleşecek ve Türkiye yine güçlü bir şekilde geleceğe hamle yapacak. Bu bütün mazlumlarında arzusu isteği. Bütün Türk vatandaşlarının Kürt kardeşlerimizin de arzusu isteği. Orada huzursuzluktan başka kaos ortamı oluşturmaktan başka bir çaba değil bu yapılanlar. Bunu gelin hep beraber el birliği ile huzura güçlülüğe yönelelim ve Türkiyeyi daha barış ortamı içerisinde çevresine hizmet eden, çevresi ile birlikte bir huzur adası tekrardan yapma gayreti içerisinde olalım. Bizim AK PARTİ olarak biz Türkiye’nin bütünlüğü birliği için tüm kardeşlerimizin Türkmen, Kürt, Çerkez bütün vatandaşlarımızın huzuru için elimizden gelen gayreti yapıyoruz ve Türkiye AK PARTİ iktidarları ile daha güçlü bir geleceğe doğru gidiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN