Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valilik Binası Işıklandırıldı

Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Valilik Binası Işıklandırıldı
Valiliği hizmet binasının ışıklandırmasının tamamlanmasıyla Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserlerin yer aldığı Cumhuriyet Meydanı’nda ışık ahengi sağlanarak farklı bir görsel güzellik oluştu.
Hem büyüklüğü hem de çevreleyen tarihi yapıları ile Türkiye’nin en güzel şehir meydanları arasında yer alan, yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yeri olan ve Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Valilik hizmet binası için Vali Orhan Düzgün’ün talimatıyla ışıklandırma tasarımı yapıldı.
Işıklandırma tasarımında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Tarihi Kayseri Kalesi surları ve burçlar, saat kulesi ve Sahabiye Medresesi gibi önemli tarihi eserlerle Valilik binasının ahenk içesinde olmasına dikkat edildi.
Enerji verimliliğinin esas alındığı ışıklandırma çalışmalarında, 374 metre led ampülün yanı sıra duvar aydınlatmasında da wallwashwer olarak bilinen sistem kullanıldı. Projektörlerin iptal edildiği çalışma sonucunda yüzde 40 oranında elektrik tasarrufu sağlanırken, 4 kat daha fazla aydınlatma sağlanmış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik Binası Işıklandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN