YGS Ve LYS Öğrenci Ve Eğitimcilerine 3 Gün Oryantasyon Eğitimi

Giriş Tarihi: 2.10.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 2.10.2015 16:27
YGS Ve LYS Öğrenci Ve Eğitimcilerine 3 Gün Oryantasyon Eğitimi
Melikgazi Belediyesince organize edilen lise YGS ile LYS kurslarının 05 Ekim 2015 Pazartesi günü açılacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, YGS ile LYS kurslarına iştirak eden öğrenciler ile öğretmenlere 3 gün süre ile ORYANTASYON EĞİTİMİ verileceğini söyledi.
Bu kursların ilk kez düzenlendiğini bu açıdan yeni bir ortama giren kişiye o ortama alıştırmak ve bilgi vermek için verilecek eğitim ve hizmet ile eğitim kalitesi yükseltmek istediklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu gün ilki verilen oryantasyon eğitimin Cumartesi ve Pazar günleri devam edeceğini kaydetti.
12. sınıf öğrencileri ile 12. Sınıfı bitirmiş ama hiçbir yüksek eğitime kayıt olmamış öğrencilere yönelik tüm dersler üzerinden verilecek YGS ile LYS kurslarının 6 ayrı merkezde verileceğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi eğitim ve eğitimcinin dostu, destekleyicisi ve yatırımcısıdır. Bunu her fırsatta her yatırım ve hizmette sergilemektedir. Nitekim orta öğretimden mezun veya açık lisede okuyan öğrencilere yönelik yüksek öğretime geçiş ile lisans yerleştirme sınavları için yol boyunca devam edecek kurslar düzenledik. 6 ayrı eğitim merkezinde yer alan sınıflarda 2015-2016 eğitim yılı için 40 kurs öğretmeni ile 885 öğrencinin iştirak edecektir. Kurs öğretmenleri, kurs öğrencilerini bilgilendirme için 3 gün süre ile oryantasyon eğitimi verilecek” dedi.
Başkan Büyükkılıç, bu kursların Melikgazi Belediyesi Tiyatro salonunda verileceğini ve kurs sonrası 5 Ekim 2015 Pazartesi günü derslerin başlayacağını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS Ve LYS Öğrenci Ve Eğitimcilerine 3 Gün Oryantasyon Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN