Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Başdanışmanı Mustafa Elitaş:

Giriş Tarihi: 9.10.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 16:02
Başbakan Başdanışmanı Mustafa Elitaş:
Başbakan Başdanışmanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Fahri Doktora unvanı veren Japonya’daki üniversiteye mektup gönderen Öğretim Üyeleri Derneği’ni eleştirdi.
Seçim çalışmaları kapsamında Kayseri’de eski sanayi bölgesinde AK Parti Kocasinan ilçe teşkilatı ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştiren Başbakan Başdanışmanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Mustafa Elitaş, "Bugün kendisinin üniversite öğretim üyeleri derneği olup aydın diye ifade edilen bir kısım karanlık kafalı kişiler sayın Cumhurbaşkanımıza Japonya’da fahri doktora unvanı verilmesini hazmedememişlerdir. Ve enteresandır, bu kişiler öğretim üyesi olacaklar aydın olacaklar ve cumhurbaşkanımıza yurt dışında verilen fahri doktora ünvanını reddetmesi için Japonya Üniversitelerine bir mektup yazacaklar ve imza toplayacaklar" dedi.
Elitaş, "Böyle bir olay olur mu Allah aşkına. Sayın cumhurbaşkanımızın söylediği ne kadar önemli bir şey. Önce milli olmak gerekli, yerli olmak gerekli. Bunlar yerli olamadıkları için Japonya’ya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının şikayet etmek basiretsizliğini ve karanlık kafalılığını gösteriyorlar. Bu bilim adamı aydın diye tarif edilen kişiler, vatandaş nezdinde gerekli cevabı, gerekli dersi 1 Kasım seçimlerinde göreceklerdir. İnşallah onlara da bu sürede akıl fikir tavsiye ediyorum. Bu mübarek Cuma gününün hürmetine de akıllarının başlarına gelmesini diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Başdanışmanı Mustafa Elitaş:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN