Kocasinan 4 Semt Konağını Açıyor

Giriş Tarihi: 9.10.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 15:54
Yeni dönemde hızını daha da artıran farklı, ilk ve yeni hizmetlerin temelini atan Kocasinan Belediyesi emeklerinin meyvelerini almaya başladı. Toplam 4 milyon lira harcanan 4 semt konağı gelecek hafta hizmete açılıyor.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sosyal ve kültürel pek çok ihtiyacı karşılayacak semt konaklarından yapımı tamamlanan Ziya Gökalp, Kayabaşı, Beyazşehir ve Yeni Mahalle Semt Konağı’nın gelecek hafta içinde açılışını yapacaklarını söyledi.
Her biri 1 milyon olmak üzere toplam 4 milyon liraya mal edilen semt konaklarının, vatandaşların hayatına renk katacağını vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar,” Bu son derece faydalı projeyi diğer mahallelerimize de yaygınlaştıracağız. Bu tarz tesislerimizi hayata geçirerek; bazı kamu hizmetlerini vatandaşımızın ayağına getirerek, onların sosyal yaşantısını renklendirecek, hayatlarını kolaylaştıracağız. Semt konaklarıyla insanlarımız arasındaki kaynaşmayı, dayanışmayı, nezih mahalle kültürünü yaymayı ve güçlendirmeyi hedefliyoruz. Semt konaklarıyla mahalle içerisinde birlik, beraberlik ve önem verdiğimiz komşuluk ilişkilerini de sağlamlaştıracağız. İlk olarak 12 Ekim Pazartesi günü saat 18’de Ziya Gökalp Semt Konağı’nı açıyoruz. Bütün halkımızı da davet ediyoruz” dedi.
Semt konaklarında eğitimden sağlığa, kültürel etkinliklerden sosyal faaliyetlere kadar birçok etkinliğin ücretsiz olarak mahalle halkının hizmetinde olacağının altını çizen Başkan Ahmet Çolakbayrakdar,” Bir ilk olan çok farklı, çok yeni fonksiyonel sosyal tesisleri hizmete açacağız. Mahalle kültürünü yaymak gerektiğine inanıyoruz. Her yaş insanının yararlanabileceği mekanlar oluşturarak hayatı kolaylaştırmak ve daha da yaşanabilir bir sunmak için çalışıyoruz. Çözüm ve proje odaklı belediyecilik anlayışını uyguluyoruz. Mümkün olduğunca en kısa sürede, en kalıcı ve en etkin çözümleri üreterek hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz. Halkımızın ihtiyaç duyduğu, arzu ettiği, yaşantısını kolaylaştıracak ve Kocasinan’ı değerli kılacak, geleceğe taşıyacak yeni projeleri uyguluyoruz. Samimi, gayretli, dürüst ve vatandaş merkezli bir çalışma yapıyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasinan 4 Semt Konağını Açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN