Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KKYDP Başvuruların Değerlendirilmesine Başlanıldı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
KKYDP Başvuruların Değerlendirilmesine Başlanıldı
İl Proje Değerlendirme Komisyonu Başkanı Vali Yardımcısı Hakan Ezgi başkanlığında Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) çerçevesinde sistem üzerinden yapılan başvuruların değerlendirilmesine başlanıldı.
İl Proje Değerlendirme Komisyonu Başkanı Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Ekonomik Yatırımlar çerçevesinde 9. Etap 2014/43 No’lu Tebliğ kapsamında 12 Şubat 2015 tarihine kadar yatırımcılar tarafından 28 adet başvuru yapıldığını ifade ederek, “Yaş Meyve Sebze Tasnifi Tesisi, Zeytinyağı Üretim Tesisi, Bulgur Üretim Tesisi, Soğuk Hava Deposu Tesisi, Pekmez ve Lokum Üretim Tesisi, Mantar Üretim Tesisi, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Tesisi ile Broyler Tavuk Çiftliği Tesisi” olan projelerin birçoğunun il için yeni yatırım konuları olduğunu, başvuruların İl düzeyinde başvuru değerlendirme çalışmalarının devam ettiğini, değerlendirme sonuçlarının 12 Mart 2015 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesinin hedeflendiğini söyledi. Ezgi, "Nihai değerlendirmeler sonunda hibe programına alınacak projeler yatırımcılarımıza ve İlimize hayırlı olsun” dedi.
Toplantıya Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Songül Kadıoğlu, İl Özel Sekreteri Mustafa Bolat, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Faruk Erke, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Ercan Dadlı, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Erdal Öndeş Katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKYDP Başvuruların Değerlendirilmesine Başlanıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN