Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Özel İdaresi Araç Parkını Güçlendiriyor

Giriş Tarihi: 25.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
İl Özel İdaresi Araç Parkını Güçlendiriyor
İl Özel İdaresi her alanda olduğu gibi araç ve makine parkının yenilenmesi ve güçlendirilmesiyle, hazırlanan Stratejik Plan ve hedefler doğrultusunda çalışmalarını yürütebilmek, vatandaşa sunduğu hizmetlerde kaliteyi arttırmak, ihtiyaçları zamanında karşılayabilmek amacıyla başlattığı araç parkının yenilenmesi çalışmalarına hız kesmeden devam ettiği bildirildi.
2013 yılında başlatılan, kendi kendine yeten, etkin ve yetkin bir araç parkının oluşturulması çalışmaları kapsamında, önceki yıllarda alınan araçlara ilave olarak, 2015 yılında da araç parkının yenilenmesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Vali Süleyman Tapsız’ın talimatları ve İl Genel Meclisinin kararıyla, 3 adet ford cargo damperli kamyon, 1 adet man çekici, 1 adet yükleyici alımları gerçekleştirildi.
Vali Tapsız’ın İl Özel İdaresi Atölyesine yaptığı ziyarette, araçların deneme sürüşleri yapılarak, alanında uzman görevlilere teslim edildi. 2015 Nisan ayında, 1 adet ekskavatör ve 2 adet greyderin de hizmete sunulacağını belirten Vali Tapsız, ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe yoluyla 4 adet çöp toplama aracı ile 200 adet konteynerin de aynı dönemde teslim alınmasının planlandığını belirtti.
Böylece gelecek araçlarla birlikte İl Özel İdaresi kaynaklarından 2 milyon 500 bin TL’lik araç alımının gerçekleştirilmiş olacağını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe ile temin edilecek cöp toplama araçları ile konteynerlerin bu tutara dahil olmadığını Vali Tapsız, İl Özel İdare personeline, hizmet için seferber edilen tüm imkanların, hiçbir mazeret üretmeden vatandaşa sunulmasını özellikle istediğini ve bu konuda aksaklığa meydan verilmemesi hususlarına dikkat çekti.
Vali Tapsız, İl Özel İdaresinin görev yürüttüğü atölye, şantiye ve birimleri sık sık ziyaret ederek yürütülen faaliyetler ile ekiplerin çalışmalarının takipçisi olacağını özellikle belirtti.
Tapsız, “Bugüne kadar yürütülen çalışmalarda gösterilen gayret ve fedakârlıklardan dolayı başta Genel Sekreter Mustafa Bolat, olmak üzere tüm çalışanların ve karar organı olan İl Genel Meclisinin Başkan Mehmet Metin Karakuş ve üyeleri ile Kaymakamlar ve muhtarlara teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İl Özel İdaresi Araç Parkını Güçlendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN