Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Eğitim Sen’den İstişare Toplantısı

Giriş Tarihi: 27.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Türk Eğitim Sen’den İstişare Toplantısı
Türk Eğitim Sen Şubesi, işyeri temsilcileriyle istişare toplantısı yaptı.
Toplantıya Türk Eğitim Sen Genel Mevzuat Sekreteri M.Yaşar Şahindoğan ve Genel Basın ve Dış İlİşkiler Sekreteri Sami Özdemir’de katıldı.
Okullardaki temsilcilerin ve İlçe temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi, sendikacılık deyince akla ülkede Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen’in geldiğini kamu çalışanları için en önemli eylem ve faaliyetleri kendilerinin yaptığını belirtti. Boybeyi, çalışan kesimin maddi sıkıntı içinde olduğunu, bu yüzden memurlara 2014 yılı için yüzde 12 ek zam istediklerini ancak, hükümetin buna sessiz kaldığını söyledi.
Türk Eğitim Sen Genel Mevzuat Sekreteri M.Yaşar Şahindoğan ise, nöbet tutmama eylemi yaptıklarını ve Türkiye’de eyleme büyük katılım olduğunu, eğitimcilere nöbet ücreti verilinceye kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.
Türk Eğitim Sen Genel Basın ve Dış İlİşkiler Sekreteri Sami Özdemir de, ‘’İş güvencesinin kaldırılacak olması memurların önündeki en büyük tehlikedir’’ dedi.
Özdemir, ‘’Siyasi iktidarın memurların iş güvencesini kaldırmak istediğini ve bu yapılırsa memurların kapı önüne konmalarının kolay olacağını, memur kavramının kaldırılıp çalışan kavramının getirlimeye çalışıldığını’’ söyledi.
Özdemir, Bu sebeple 4 Nisan’da Ankara Kurtuluş Meydanında binlerce kamu çalışanının katılımı ile ‘’Ek Zammımı Unutma, İş Güvenceme Dokunma’’isimli miting yapılacağını belirtti.
Türk Eğitim Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi de, ‘’Ek Zammımı Unutma, İş Güvenceme Dokunma’’ mitingine Kilis’ten bir otobüsle katılacaklarını söyledi ve istişare toplantısı sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Eğitim Sen’den İstişare Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN