Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik Merkezinden Ücretsiz Tiyatro Etkinliği

Giriş Tarihi: 31.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 10:46
Gençlik Merkezinden Ücretsiz Tiyatro Etkinliği
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi’nin organize ettiği ve Çanakkale Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği ‘’Uyuşturucu Ölümdür’’ve ‘’Çanakkale Destanı’’adlı tiyatro oyunları Alaeddin Yavaşça Kültür Merkezi’nde Halkı ile buluştu.
Abdulkadir Katra’nın yazıp yönettiği, Çanakkale Sanat Tiyatrosu oyuncularının sahnelediği tiyatro oyunlarına öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.
Etkinlik sonunda konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi Arkaltı, 2015 yılı Çanakkale Zaferinin 100.yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ülke genelinde çeşitli organizasyonlar düzenlendiğini ifade ederek, “Çanakkale Destanı adlı tiyatro oyunu da gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize bağlı ,tarihinden ders çıkaran ve geleceğe umutla bakabilen bir nesil olması açısından önemli olduğunu belirtti. 2. Oyun olarak sahnelenen ‘’Uyuşturucu Ölümdür’ tiyatro oyununda ise günümüzün en büyük belası olan uyuşturucunun açmış olduğu felaketler, uyuşturucu maddelerin olumsuz etkileri ve gençlerin hayatlarından çaldığı değerlerin fark edilmesi ve gençlerimizin bu tür kirli oyunlara dikkat etmesi açısından önemlidir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik Merkezinden Ücretsiz Tiyatro Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN