AK Parti’lilerden Mursi’nin İdam Cezasına Karşı Protesto Eylemi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
AK Parti Gençlik Kolları, Mısır’ın devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye idam cezasını verilmesine karşı protesto eylemi yaptı.
Cumhuriyet Meydanı’nın yanındaki Mevlevihane Parkı’nda düzenlenen protesto eylemine, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, milletvekili adayı Reşit Polat, AK Parti İl Başkanı İzzet Toprak, Kadın Kolları İl Başkanı Mahire Şekeroğlu, Gençlik Kolları İl Başkanı Mehmet Nedim Bellitürk ile AK Parti’liler katıldı.
Gençlik Kolları İl Başkanı Mehmet Nedim Bellitürk, Mısır Tahrir Meydanı’nda siyasi iradelerinin peşine düşmüş binlerce insana sıkılan her kurşunun, tüm dünyadaki meşru siyasete yöneldiğini ifade ederek, “Eğer bugün Mursi’ye idam cezası veriliyorsa bu, sandığa verilmiş bir idam cezasıdır. Avrupa Birliği, dünya ülkelerine sesleniyorum, hani sizde idam yasaktı? Neden duruyorsunuz? Neden susuyorsunuz? Halkının yüzde 52 oyuyla cumhurbaşkanı seçilen Mursi ile ilgili maalesef idam kararı verilmiş. Mısır eski Mısır’a dönüyor, eski Mısır’a. Batı maalesef hala darbeci olan Sisi’ye karşı tavrını ortaya koymuyor. Kendisi idamları kaldırırken, Mısır’da bu idam kararlarının devamına seyirci kalıyor. Buna karşı bir uygulama yapmıyor. Bakıyorsunuz ki kendileri hep beraber, onlarla beraber gayet güzel bir araya gelip, yine müşterek dayanışma içerisinde pozlarını veriyorlar. Mısır’da darbe yapmak, milletin seçilmiş iktidarını devirmek ne kadar büyük bir alçaklıksa, milletin seçilmiş cumhurbaşkanına idam cezası vermek de o kadar büyük alçaklıktır" diye konuştu.
Grup, ’Mursi’ye selam, direnişe devam’, ’Yaşayan şehitlere selam olsun’ ve ’Hepimiz Mursi’yiz, susmayız’ yazılı pankartlar açıp slogan attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’lilerden Mursi’nin İdam Cezasına Karşı Protesto Eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN