Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Kamu Sen Türkav Ve MHP Buluşması

Giriş Tarihi: 27.5.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 12:26
Türkiye Kamu Sen Türkav Ve MHP Buluşması
Türkiye Kamu Sen ve TÜRKAV Şubesi yönetim kurulları ile MHP Kilis Milletvekili Adayları Mehmet Emin Ertuğrul ve Dr. Mustafa Yün yemekte buluştu.
Türkiye Kamu Sen İl Başkanı Osman Boybeyi ve TÜRKAV Kilis Şube Başkanı Hasan Utucu tarafından ortak olarak yapılan basın açıklamasında, Dünyanın cennet köşelerinden biri olan Türkiye’de insanların ne yazık ki rahat bir hayat süremediğini ifade ederek, “Türk Milleti sosyal ve ekonomik alanlarda çıkmazdadır. Milletimiz, adalet duygusu kaybolmuş, basını susturulmuş, polisi, savcısı ve hakimi baskı altına alınmış bir toplum haline getirilmiştir. Vatandaşlarımız gelecekten ümitsiz, çalışanlar geçim sıkıntısı içinde, asgari ücretli, emekli ve memur, hayat şartlarının zorluğuyla mücadele etmektedir. Ülkemizde demokrasiden bahsetmek lükstür. Basın hürriyeti yok denilebilir. Ülke basınının büyük bir bölümü iktidarın tekelindedir. Siyasi iktidarı eleştiren gazetecilerin kimi işlerinden kovulurken, kimi de cezaevlerine atılmaktadır. Milli eğitim sistemimiz çökmüştür. Halen birleştirilmiş veya 50-60 kişilik sınıflarda ders yapılmaktadır. Yüzbinlerce atama bekleyen öğretmen ve 150 civarında öğretmen açığı olmasına rağmen öğretmen adaylarımız işsizdir. Ülkemizde işsizlik giderek artmaktadır ve gerçek işsizlik rakamları yüzde 20’ler civarındadır.Aslında ihanet süreci olan açılım süreci vasıtasıyla, geçmişin eli kanlı teröristleri ve bölücü örgüt mensupları muhatap alınıp, Dolmabahçe Sarayında ağırlanırken, bebek katili AKP hükümetine yol haritası çizmektedir. Çözüm süreci adı altında PKK ve Abdullah Öcalan’ın istekleri yerine getirilirken, bir yandan da insanlarımız Türk, Kürt, Alevi, Sünni olarak ayrıştırılmıştır” dedi.
Suriye’de iç savaş çıkınca Türkiye mülteci akınına uğradığını ifade eden Bobbeyi ile Utucu, “Milyonlarca Suriyeli ülkemize yerleşmiştir. Suriyeli mültecilerin barındırılması konusunda ülkemiz yalnız bırakılmış, bu insanlara şu ana kadar harcanan yaklaşık 7 milyar dolar milletimizin cebinden çıkmıştır. Ülkemizi yöneten AKP hükümeti bu konuda da sınıfta kalmış milyonlarca işsizimiz, aç, yetim ve öksüzümüz, dar gelirli insanımız sıkıntı yaşarken, AKP hükümeti bilerek böyle bir külfetin altına girmiştir. Suriyeliler hem ekonomik hem de sosyal açıdan Kilis ve Türkiye’ye önemli zararlar vermektedir. Suriye’de iç karışıklığın bitmesini ve Suriyelilerin bir an önce ülkelerine dönmelerini temenni ediyoruz. Çalışma hayatında haklar giderek azalmakta, taşeronlaşma giderek artmaktadır. AKP yandaşı sendikalar yüzünden memur sendikacılığı yapmak giderek zorlaşmaktadır. İş ve trafik kazlarında ülkemiz Avrupa ve Dünyada birinci sıralardadır ve bu konularda her yıl binlerce insanımızı kurban vermekteyiz. Türkiye’de adalet duygusu büyük yara almıştır. Hırsızlık yolsuzluk ve rüşvet çeteleri AKP içinde yuva yaptığı halde, milletin malını çalanlar ve rüşvetçiler AKP tarafından korunmaktadır. Haksızlık adaletsizlik ve adam kayırma zirveye çıkmıştır. Ülkemizde ki bu kadar olumsuzluğun tek sorumlusu 13 yıldır iktidarda olan AKP hükümetidir. Bu olumsuzluklara yüzlercesini daha ekleyebiliriz. Ülkemiz insanına bu kadar olumsuzluğu yaşatmak yetmiyormuş gibi, birçok arkadaşımıza büyük haksızlıklar yapan AKP zihniyetine cevap verme zamanı yaklaşmaktadır. Arkadaşlarımızı haksız yere sürgün eden, müdür ve müdür yardımcılığı kadrolarını ellerinden alan, kul hakkı gözetmeyen, dini değerlerimizi siyasi malzeme yapan AKP zihniyetine, Türkiye Kamu Sen ve Türkav olarak kesinlikle oy vermeyeceğiz.7 Haziran günü Türk Milleti adına sandıkta hesap sorma günümüz olacaktır. Bizler basını hür, adalet kurumlarına güven duyduğumuz, asgari ücretlisi, emeklisi ve memuru mutlu, vatandaşı huzurlu, suç işleyenin cezasını çektiği, torpilin adam kayırmanın, hırsızlık ve yolsuzluğun olmadığı bir Türkiye istiyoruz. Eğitim sorunlarının çözüldüğü sosyal ve ekonomik anlamda ileriye gitmiş bir ülkede yaşamak istiyoruz. Yüce Allah’ın Türk Milletine 7 Haziran seçimlerinde bu isteklerimizi yerine getirecek bir iktidarı nasip etmesini temenni ediyoruz.7 Haziran seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyoruz’’ denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Kamu Sen Türkav Ve MHP Buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN