Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim Bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla:

Giriş Tarihi: 3.4.2015 21:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Eğitim Bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla:
Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Türkiye’yi korku tüneline sokmak isteyenlere izin vermeyeceğini söyledi.
Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından Öğretmenevi Mavi Salon’da Genişletilmiş İl Divan Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Eğitim-Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Oktay Sümer, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcıları katıldı. Burada bir konuşma yapan Yayla, sendikacılığın kazanımına ve ülke gündemine ilişkin konulara değindi. Yayla, “Bu ülkede 100 yıllık ezilmişlik ve baskı dönemi son buldu. Bu sendika bizlere öz güvenimizi kazandırdı. Bu gün biz kendimizi beyan ediyorsak bu sendikanın var olmasındandır. Çağlayan adliyesinde bir savcımız şehit ediliyor. Hepimizin hayranlıkla izlediğimiz Yeşilçam sanatçılarından bir tanesi kendisine sorulduğunda terör eylemi gerçekleştiren savcımızı şehit eden eyleme ‘Ben onlara terörist diyemiyor’ bu önemli bir durum. Bizimle aynı iş kolunda faaliyet gösteren bir sendika ise ana sayfasında terörist diyemiyor ve bunları eylemci ilan ediyor. Hak arayan özgürlükçüler olarak kendi sayfasında hala duruyor. Ya bunlara teslim edeceğiz bu memleketi ya da bu memlekete sahip çıkacağız” dedi.
“SIKINTILI SÜREÇLERDEN GEÇİYORUZ”
Sendika olarak ilk işlerinin üyelerin, öğretmenlerin, kamu çalışanlarının ve genelde de tüm emek mücadelesi verenlerin hakkını ve hukukunu aramak olduğuna değinen Yayla, “Türkiye ciddi kırılma noktalarından, korku tünellerinden geçti. Yeni oyunlar sahneye konulmaya devam ediyor. 28 Şubat’ta Eğitim Bir-Sen, Memur-Sen gibi kurumlar olsaydı biz bunları konuşmamış olacaktık. Çok ciddi kronik sorunlarımız var. Çözüm süreci, yeni anayasa çalışmaları ve seçim dönemi var. Geçen yıl yaşananları sanki tekrar yaşıyoruz. 7 hazirana kadar her şeye hazırlıklı olmalıyız. Bu teşkilat, bulunduğu yerde memleketin güvencesi ve sigortası olmak durumundadır. Sıkıntılı süreçlerden geçiyoruz. Aslında problem dışarıda falan değil kendi içerimizde” dedi.
Amaçlarının bütün insanların ortak sorunlarını çözerek, ülkesi için taşıdığı soylu fikirleri yaşamak ve yaşatmak olduğunu söyleyen Eğitim-Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Oktay Sümer de ise, “İnsan ihtiyaçlarına cevap vermeyen, milletin değerleriyle yabancılaşmış, şovenist, tek tek tipçi ideolojilere yaslanan, kendi ruhundaki ağırlıkları karşısındakine yükleyerek kendi uçurumlarına çeken her şeye kar zarar hesaplarıyla bakan sendikalara farkımızı kolayca gösterdi” dedi
Toplantı yemek ve ikramların ardından yapılan sohbet ile son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim Bir-sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN