Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakıllı Yeni Cami, Yaz Kuran Kursları İçin Öğrencilerini Bekliyor

Giriş Tarihi: 17.6.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 16:21
Çakıllı Yeni Cami, Yaz Kuran Kursları İçin Öğrencilerini Bekliyor
’nin Vize ilçesinin Çakıllı Beldesi’nde bulunan Yeni Cami’de Yaz Kuran Kurslarına katılacak öğrenciler, dini derslerinin yanında camide bulunan imkanlarla masa tenisi ve voleybol gibi sportif faaliyetlerde de bulunacak.
Çakıllı Yeni Cami, çevre il ve ilçelerin çoğunda bulunmayan özellikleriyle Yaz Kuran Kursları için öğrencilerini beklemeye başladı. Çakıllı Yeni Cami İmam Hatibi Hüseyin Akgün, yaptığı açıklamada caminin altında bulunan Kuran Kursunda öğrencilerin çağdaş bir dini eğitim almalarını sağlamak ve çocukları Kuran öğrenmeye teşvik etmek için çeşitli aktiviteler hazırladıklarını belirtti.
Hüseyin Akgün, "Okulların tatil olmasıyla birlikte camilerimizde Yaz Kuran Kursları dönemi başlıyor. Camimizin Kuran Kursunda, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak koşulları oluşturduk" dedi.
MASA TENİSİ VE VOLEYBOL İLE KURAN ÖĞRENECEKLER
Akgün, bu yıl öğrencilere dini dersleri sevdirmek ve Kuran öğrenmeye teşvik etmek amacıyla sportif faaliyetleri de camide uygulayacaklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
"Kursa katılan öğrencilerin dini derslerinden arda kalan zamanlarda sportif faaliyetlerde bulunmaları için caminin altında bulunan bir odaya masa tenisi kurduk. Cami bahçesini de voleybol sahasına çevirdik. Böylece, çocuklar, hem Kuran-ı Kerim’i öğrenecek hem de ders aralarında ve diğer zamanlarında sportif faaliyetlerini gerçekleştirecek. Bunun yanında öğrenciler, camide bulunan kütüphanemizden de yararlanabilecekler."
CAMİDE İNTERNETE ERİŞİM SAĞLANABİLECEK
Günümüzde teknolojinin hızla geliştiğine dikkat çeken Akgün, öğrencilerin de artık internete kolaylıkla erişebildiklerini bildirdi.
Yaz Kuran kursuna katılan öğrencilere, interneti kullandırarak Kuran-ı Kerim’i ve dini dersleri teşvik edeceklerini kaydeden Çakıllı Yeni Cami İmam Hatibi Akgün, öğrencilerin ders aralarında sıcak ve soğuk içeceklere ulaşabilmelerinin de sağlanacağını söyledi.
Akgün, son olarak Kuran öğretmek için tüm imkanların seferber edildiğini aktararak, Yaz Kuran Kursları’nın 22 Haziran Pazartesi günü başlayacağını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakıllı Yeni Cami, Yaz Kuran Kursları İçin Öğrencilerini Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN