Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknoloji Bağımlılığı KLÜ’de Konuşuldu

Giriş Tarihi: 9.11.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 9.11.2015 09:50
Teknoloji Bağımlılığı KLÜ’de Konuşuldu
Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından ’Teknoloji Bağımlılığı’ konferansı düzenlendi.
Rektörlük Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Otrar, Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.
Teknoloji bağımlılığı konusu üzerine sunum gerçekleştiren Yrd. Doç. Dr. Otrar, teknoloji bağımlılığının, kişinin kullandığı nesnenin yoksunluğuna tahammül edememesinden kaynaklandığını ifade etti.
Teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi gerektiğini vurgulayan Otrar, "Özellikle çocukların teknolojiye bağımlılıkları, bilgi eksikliği, bağımlılığın sonuçlarını bilmemek veya önemsememek, merak duygusunu kontrol edememek, bağımlı arkadaş çevresinde bulunmak, can sıkıntısından ve yapacak daha iyi bir şey bulamamak, dışlanma korkusuyla arkadaşlarının her istediğini kabul etmek, problemleri nasıl çözeceğini bilmemekten kaynaklanır. Bunlar karşısında teknoloji bağımlılığını önleyebilmek için; güçlü ve pozitif aile bağları, ebeveynlerin çocuklarının arkadaşlarından ve neler yaptıklarından haberdar olması, aile içi kuralların açık olması ve herkesin bunlara uyması, ebeveynlerin çocuklarının yaşamlarına ilgili olmaları, okul, kulüpler gibi kurumlarla kurulmuş güçlü bir bağ, bağımlılık yapan şeylerin kullanımı ile ilgili doğru bilgilenme gibi faktörler sayılabilir" dedi.
Konferans, soru ve cevap kısmının ardından Yrd. Doç. Dr. Genç’in, Yrd. Doç. Dr. Otrar’a plaket takdim etmesiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji Bağımlılığı KLÜ’de Konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN