Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay Tırı Yardıma Muhtaçlar İçin ’de

Giriş Tarihi: 21.2.2015 17:18
Kızılay Tırı Yardıma Muhtaçlar İçin Kırşehir’de
’de yaşayan ihtiyaç sahibi sığınmacılara dağıtılmak üzere Kırşehir Valiliğince talep edilen yardım malzemesi Kızılay TIR’ı Kırşehir’e geldi.
Yardım malzemesinin Kırşehir’e ulaşmasının ardından açıklama yapan Vali Necati Şentürk, Kırşehir’de 3 bin civarında sığınmacı ailenin olduğunu ve yardımların ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi.
Vali Şentürk açıklamasında, "Türk Kızılay’ı her zaman ülkemizin her yerinde olduğu gibi dünya genelinde de muhtaç insanların yardımına koşan bir kurum olmuştur. Devletimiz imkânları ile ilimizde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan sığınmacılara gerekli yardımları yapıyoruz. Yardımlaşmayı ve paylaşmayı ilke edinen kadirşinas Kırşehir halkı da onlara destek oluyor. Bildiğiniz gibi bundan 3 ay önce de bir kampanya başlattık. Yaptığımız talep neticesinde hem Kızılay’dan temin ettiğimiz malzemeleri, hem de halkımızdan sağladığımız yardımı sığınmacılara ulaştırdık” dedi.
Sığınmacıların büyük bölümünün ülkelerinde savaş ve kargaşa nedeniyle yurtlarından ayrılmış, milletimizin ve devletimizin şefkatine sığınmış insanlar olduğunu anlatan Şentürk, “Son haftalarda kış mevsiminin en soğuk günlerini yaşıyoruz. Bu soğuk kış gününde başta sığınmacılar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Türk Kızılay’ından yardım talebinde bulunduk. Kızılay talebimize olumlu cevap vererek iki gün içinde malzemeleri gönderdi. 250 yatak, 750 battaniye ve 600 gıda paketinden oluşan yardımı teslim aldık ve dağıtımına başladık. İnşallah kısa sürede farklı türden yardımlar da ilimize ulaşacak ve dağıtımını yapacağız. Türk Kızılay’ı yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” diye konuştu.
Kızılay tarafından gönderilen yardım malzemeleri Valiliğin koordinesinde sığınmacı ailelere dağıtılmaya başlanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay Tırı Yardıma Muhtaçlar İçin Kırşehir’de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN