Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Koordinasyon Toplantısı

Giriş Tarihi: 6.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:56
Kırşehir İl Koordinasyon Toplantısı
İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfü Akça’nın katılımı ile gerçekleşti.
Müsteşar Lütfü Akça, Kırşehir ili yatırımları ve faaliyetleri değerlendirerek alınacak yeni kararları belirleyeceklerini söyledi.
Akça konuşmasında, "Kırşehir, özellikle ormancılık faaliyetleri noktasında biraz geride fakat bu gerileme ileri doğru bir hamle yaptı. Ağaçlandırma ve erozyon kontrolü ile birlikte 65 bin dekar arazide faaliyetlerimizi daha iyi bir alana taşıyacağız. Kırşehir’in sulanabilir arazisinin tamamını Türkiye’nin tamamı ile birlikte susuz arazi bırakmama hedefi içerisindeyiz" dedi.
Koordinasyon kurulu toplantısında konuşan Akça, "2023 vizyonu çalışmamızda Kırşehir başta olmak üzere Türkiye’de susuz alan kalmayacak. Kırşehir için çok önemli gördüğüm Aşıkpaşa Tabiat parkı projesini de inceleyerek gerekli çalışmaları hep birlikte yapacağız. Diğer kurumlarla da koordinasyon içerisinde çalışmalarımız olacak. Kırşehir ormancılık ve sulama gibi alanlarda önem verdiğimiz illerimizden bir tanesi" diye konuştu. Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfü Akça ile birlikte koordinasyon kurulu toplantısını yönetti.
Toplantının işleyişi hakkında bilgiler veren Vali Şentürk, "Çok yerinde bir toplantıya iştirak etti İstanbul’dan kadim arkadaşım Akça, hep birlikte Kırşehir’in sorunlarına eğileceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehir İl Koordinasyon Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN