Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahi Kentinde Sorunlar Birlikte Çözülecek

Giriş Tarihi: 6.5.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Ahi Kentinde Sorunlar Birlikte Çözülecek
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili adayı Cemil Yıldırım Türk, ’de toplumun her kesimi ile bir araya gelerek onların sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini anlatıyor.
Kırşehir’in ilçelerinde köylerinde kasabalarında kahvehanelerinde çay ocaklarında bir araya geldiği Kırşehirlilerin sıkıntılarını dinleyen MHP adayı Türk, “Kırşehirli hemşehrilerim ile her yerde birlikte olarak ortak sorunlarımız için çözüm önerilerimizi konuşuyoruz” dedi.
Sorunlarımızın ortak olması kadar çözüm önerilerimizin de halkımız karşısında kabul gördüğünü izledik. Toplumumuzun her kesiminden gelen şikayetleri alarak onların çözümleri noktasında ortak akıl ile istişare de bulunduk. Çiftçinin, esnafın, işsizin sorunlarına ortak olarak çözüm için ortak payda oluşturuyoruz. İşsizin kahvehaneden çıkışı için, esnafın sıcak para ile güne başlayabilmesi adına çiftçinin tarlasında yaşadığı soruna kadar çalışmalarımız içerisinde toplumun her kesimini de dinleyerek onlara Kırşehir’den bu karanlıktan nasıl çıkacağımızı anlatıyoruz” diye konuştu.
TOPLUMSAL HUZUR İÇİN ÇALIŞMALAR OLACAK
Kırşehir’de 7 Haziran Genel Seçimleri için MHP’nin seçim beyannamesini açıklaması ile birlikte çalışmaların ve yapılacakların her kesime anlatıldığını anlatan aday Cemil Yıldırım Türk, esnaf için destek programlarının uygulanacağını belirterek şöyle konuştu: “Özellikle küçük esnafın faaliyetlerinin canlandırılması için güçlendirmeler ve çalışmalarına dinamizm kazandırma hareketi başlatılacak. Biliyoruz ki küçük esnaf şuan ‘Ölme’ noktasında, meslek standartları geliştirilerek esnafa bu anlamda ihtisas kimliği kazandırılacak. Küçük esnafın içerisinde olduğu durumdan çıkışı için bu yönde seçim beyannamemizde de olan esnafa yönelik destek programları ortay konulacak. Bizim ve esnaf için önemli olarak gördüğümüz krediye erişimi engelleyen teminat sorunu tamamen ortadan kaldırılacak. Şuan bizlere anlatılan özellikle küçük esnaf tarafından sürekli belirtilen AVM yasası yeniden düzenlenerek esnafın hakkını koruyacak şekilde hazırlanacak. Kırşehir’de gezdiğimiz esnaflarda da gözlemlediğimiz en önemli sorun esnafın alanında işini yürütecek ve geliştirecek çırak bulamaması bu durumu gözlemlediğimiz gibi bizzat da görerek yaşadık. Ben gittiğim her esnaf da MHP’nin seçim beyannamesini anlatarak onlara da ‘Çıraklık eğitimi ve destekleyici teşvikler’ verileceğini duyurdum. İnşallah Ahi Kentinde bu sorunu da bu şekilde bizim iktidarımız da çözeceğiz”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahi Kentinde Sorunlar Birlikte Çözülecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN