Umutlarını Dilek Balonu İle Uçurdular

Giriş Tarihi: 9.5.2015 23:28 Güncelleme Tarihi: 10.5.2015 06:24
Umutlarını Dilek Balonu İle Uçurdular
Bedensel Engelliler Derneği, Cacabey Meydanı’nda dilek balonu uçurarak Engelliler Haftası’nın açılışını yaptı.
Umutlarını dilek balonları ile havalandırdıklarını ifade eden Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan, "Bizlerin engelini yaşanabilir bir toplum anlayışı ile ortadan kaldıran Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye ve daima yanımızda olan Kırşehir’deki basın temsilcilerine teşekkür ederiz" dedi.
Cacabey Meydanı’nda engelsiz yaşam için dilek balonu uçuran Bedensel Engelliler Derneği üyeleri adına konuşan Avkapan, "Bir zamanlar dışarı dahi çıkmaktan korkan engelli kardeşlerimiz şimdi Kırşehir’de engellerin aşıldığını göstererek toplumun her alanında oldu. Bizlerin toplumda ikinci sınıf insanlar olmadığını Kırşehir halkı da verdiği destekle yanımızda olduklarını bizlere gösterdi. Bizimle birlikte ağlayan, gülen, heyecanlanan insanların varlığı dahi bizim evlerimizden çıkmamıza vesile oldu. Toplumsal duyarlılık ile birlikte engelli olmanın bir insanlık hali olduğunu herkese bizler gösterirken topumda bize davranışı ile bizim yaşama sevincine ulaşmamıza vesile oldu" diye konuştu.
"KIRŞEHİR BELEDİYESİ ENGELSİZ ALANLAR OLUŞTURDU"
Kırşehir’de engellilere sunduğu katkılardan dolayı en büyük payın basınla birlikte Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye ait olduğunu anlatan Avkapan, "Kırşehir Belediyesi’nin her alanda engelsiz insanlara oluşturduğu şartlar gibi engelli insanlar için de çalışmalar yapıyor olması bizim evlerimizden çıkışlarımızı sağlarken Belediye Başkanı’nın her platformda bizimle olması ve bize sahip çıkması da şehrimizde kendimize güven duymamıza neden oldu. Bu nedenle Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye bizlerden emeklerini esirgemeyen Kırşehir basın çalışanlarına teşekkürü borç biliriz. Bizlere verilen desteklerle Kırşehir’in her sokağında engelli kardeşlerimiz için halkımız ve yetkililerin duyarlı davranışları sayesinde toplum olarak engellerin olmadığını gösterdik. Şimdi bütün umutlarımızı da dilek balonları ile havalandırarak engel kelimesinin olmadığı bir dünya talep ediyoruz. Taleplerimiz hükümetimizin engellilere sunduğu imkanlarla da genişledi. Bir dönem ailesinin belki de eve hapsettiği engelli kardeşim şimdi kamu kurumlarında memur olarak görev yapıyor. Asıl engel bizlerin toplumda ikinci sınıf insan olarak görülmesidir. Hangimiz engelli adayı değiliz ki, ikinci sınıf insan gibi görülmüşsek de daima birinci sınıf yaşamayı hak ettik" dedi.
Cacabey Meydanı’nda Engelliler Derneği’ne destek veren üniversite öğrencileri öz çekim yaparken, hafta kapsamında Kırşehir’de ’engelsiz bir dünya’ sloganı ile etkinlikler oluşturulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umutlarını Dilek Balonu İle Uçurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN