Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ehliyet Alacaklara Stajyer Şartı

Giriş Tarihi: 20.5.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 12:37
Ehliyet Alacaklara Stajyer Şartı
Ehliyet alımlarında yapılan değişikliklerle ilk defa ehliyet alacaklara stajyer şartı getirildi.
2 yıllık stajyer şartının getirildiği ehliyet alımları hakkında bilgiler veren Ahi Sürücü kursu müdürü Selim Varan, 2 yıllık stajyer şartı ile birlikte ehliyet alacaklara 75 ceza puanı hakkı tanınarak resmi gazetede yayımlandığını söyledi.
Sürücü kursu müdürü Varan açıklamasında, "Yayımlanan yeni yönetmelik sürücü kurslarına ilk defa başvuracaklarla ilgili, ilk defa başvuruda bulunacak sürücü adayları için stajyerlik şartı ile birlikte ceza puanı uygulaması getirildi. yazılı sınav ve direksiyon eğitimde başarılı olan kursiyerler 2 yıl süre ile stajyer sayılacak. Sürücü adaylarının ise bu süre içerisinde 75 ceza puanını almaması gerekiyor. Bu sürede ceza puanını dolduran adayların geçici olarak aldıkları ehliyetler iptal edilecek. Böylelikle tekrar ehliyet almak isteyen sürücü adayı yeniden sürücü kursuna başvuruda bulunacak" dedi.
Ehliyetlerin değiştirilmesi hakkında da bilgilendirme yapan Varan, "Yeni ehliyetlerin verilmesine 1 Ocak 2016 tarihinde başlanacak. Zor olan ehliyet alma aşaması belirtilen tarihten itibaren daha da zor olacak. 2015 yılının ise son yazılı sınavı 12 Aralık tarihinde yapılacak."diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyet Alacaklara Stajyer Şartı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN