Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan, Terminali Sürdüğü Otobüsle Açtı

Giriş Tarihi: 24.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 01:51
Başkan, Terminali Sürdüğü Otobüsle Açtı
Şehirler Arası Otobüs Terminali açılışına katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, etkinliğe katılacak olan il protokolünü kendi kullandığı otobüs ile tören alanına getirdi.
Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Bahçeci, Kırşehir için hayal olarak görülen her şeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
2009 yılında 13 proje ile başladıkları maratonu 36 proje ile devam ettirdiklerini anlatan Belediye Başkanı Bahçeci, "Eski terminalimiz yetersiz olduğu ve çevre yolu projemizle entegre olabilmesi için bu bölgeyi terminal yapmak için kamulaştırdık. Yaklaşık 2 yıllık çalışma ile bu alanı bitirdik. Bu alan toplam 11 bin metrekare bir alan üzerine oturan toplamda 7 bin 300 metrekare inşaat alanına sahip bir bölge toplamda 13 peronda hizmet vereceğiz. İçerisinde kafeteryası, mescidi, restoranı, toplantı salonları ile hizmeti en iyi şekilde verecek yapıda dizayn edildi. Projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu eserleri hayata geçirmek bir emek istiyor. Bu şehrin bir evladı olarak gece-günd��z çalışıyoruz. 2009 yılında 13 proje ile sizlerin huzuruna geldik" dedi.
"BİZİM DEDİĞİMİZ İNSANLARIN İHANETİNİ YAŞADIK"
2009 yılında bizim dediğimiz insanların ad ihanetini yaşadıklarını anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Parti kapatmak için dava açtılar bizim dediğimiz insanların ihanetini hep birlikte yaşadık. Sivil darbeyi hep birlikte yaşadık. AK Partinin başına bu işler neden geldi diye hep birlikte düşünmemiz lazım. Bu millete kim ne zaman hizmet etmek istese ya dar ağacını göstermişler, ya da darbelerle iktidardan uzaklaştırmışlar. Bize hizmet edenlere bugün sahip çıkma günüdür. Bu millet her şeyi göze alarak kendisine hizmet edenlere sahip çıkmazsa o milletin geleceği aydınlık olamaz. Hangi engelle karşılaşırsak karşılaşalım sizlerin emanetine namusu gibi sahip çıktılar. Yeni bir seçim yaşayacağız oylarınızı kullanırken parti çıkarı ve fanatiklik için değil, ülkenin geleceği için oy kullanmamız lazım. Altı yıldır hizmet ediyorum. Her zaman çarşıda dolaşırken CHP’lisi, MHP’lisi, AK Parti’lisi, bütün hemşehrilerimiz bizlere sahip çıkıyorlar ve hizmetlerimizden dolayı bizlere teşekkür ediyorlar. Her şeyi kenara bırakıp hizmet etmeye devam edeceğiz. Hep birlikte birliktelik içerisinde bu ülkenin insanlarını birbirine düşürmek isteyenler bilsin ki aramıza fitne sokmak isteyenlere Allah’ın izni ile fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.
Şehirler arası otobüs terminali açılış programına eski adalet bakanı Bekir Bozdağ, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, AK Parti Milletvekilleri Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Terminal dualarla açılırken ilk otobüsü de perona Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan, Terminali Sürdüğü Otobüsle Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN