Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de 600 Camide İlk Teravih Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 17.6.2015 23:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 06:48
On bir ayın sultanı Ramazan ayınının başlamasıyla birlikte genelinde 600 camide ilk teravih namazı kılınırken, Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin, Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde ilk vaazı verdi.
Vaazda, Ramazan ayının faziletini anlatan Müftü Şahin, "Mübarek Ramazan ayı çok şereflidir. Bu ayda yapılan nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir" dedi.
Duyguların yoğunlaştığı bu ayda insanların yaşamakta oldukları ayın faziletini bilerek yaşamaları gerektiğini söyleyen Şahin, "Bu ayda, emri altında bulunanların işlerini hafifleten, onların ibadet etmelerine kolaylık gösteren amirler de affolur, cehennemden azat olur. Ramazan-ı Şerif ayında Resulullah; esirleri azat eder, her istenilen şeyi verirdi. Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet etmelidir. Allahü teâlânın razı olduğu işleri yapmalıdır. Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir. Bu ayda, her gece, cehenneme girmesi gereken binlerce Müslüman affolur, azat olur. Bu ayda cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır. Şeytanlar, zincirlere bağlanır. Rahmet kapıları açılır. Allahü teâlâ, bu mübarek ayda O’nun şanına yakışacak kulluk yapmayı ve Rabbimizin razı olduğu, beğendiği yolda bulunmayı, hepimize nasip eylesin" ifadelerine yer verdi.
Kırşehir merkezde 90, il genelinde ise 600 camide ilk teravih namazı kılındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehir’de 600 Camide İlk Teravih Namazı Kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN