Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bedensel Engelliler Derneği Bütçesinde İyileşme

Giriş Tarihi: 16.7.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Bedensel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği programında konuşan dernek başkanı Servet Avkapan dernek gelirlerinde samimi destekelerle beklenenin üzerinde gelişmeler olduğunu söyledi.
Avkapan iftar yemeği sonrasında yaptığı konuşmasında, “Bizlere gösterilen samimi destek sonrası bir çok devlet kurumundan da destek almaya başladık. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin bizlere verdiği maddi ve manevi destek sonrası bir çok kamu kurumundan da destek gelmeye başladı" dedi.
Hiçbir geliri olmayan Bedensel Engelliler Derneğinin şuan 150 bin liralık bir projeye imza attığını söyleyen dernek Başkanı Avkapan şöyle konuştu:
“Eskiden derneğimiz üç yüz beş yüzlerle ifade edilirken şuan 150 bin liraya imza atmış durumda başarımızın en büyük nedeni derneğimize sahip çıkarak birlik içerisinde olması, dernek olarak biz iftar düzenlemezsek, gezi düzenlemezsek eleştiriliyoruz ama bu birlikteliği görünce eleştirilerin de boş olduğunu gördüm. Dernekçiliği başkanlığı ilk dönem görev süremizde zor öğrendik. Ama aldığımız destekle bizler geliştirdiğimiz projelerle de bir çok engelli kardeşimizin iş sahibi olmasını sağladık. İnşallah bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız hiç ara verilmeden devam edecek”
Programa onur konuğu olarak katılım gösteren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise konuşmasında engellilere göreve geldiği ilk günden beri hiçbir karşılık gütmeden destek olduklarını ve toplumda desteklerinin “Engelleri Kaldırmak” adına devam edeceğini söyledi.
Hayırsever Hüseyin Bayar tarafından engellilere tekerlekli sandalyenin hediye edildiği iftar programına AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının idari amirleri ve basın temsilcileri katılım gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedensel Engelliler Derneği Bütçesinde İyileşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN