Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her kitap bir mesaj

Altı yaşındaki Rüzgar çocuk kitapları tanıtmaya devam ediyor. Bu ay hayattaki sürprizlerden tutun, dilek ağacının peşinden koşan çocuğa kadar birbirinden güzel seçenekler var

Giriş Tarihi: 11.5.2018
Her kitap bir mesaj
DİLEKLERİM GERÇEK OLUYOR
Ormanın derinliklerine yapılan büyülü bir yolculuk anlatılıyor Dilek Ağacı adlı bu kitapta. Dilek ağacını bulmak için yollara düşen Umut ve sadık kızağı Karkış'ın karlı ormandaki macerasında dostluğun ve yardımseverliğin değerine vurgu yapılıyor. Dilek ağacını bulmak için kalkıştıkları yolculukta karşılarına farklı hayvanlar çıkıyor. Zor durumda olan tilki, sincap ve kunduz gibi bu hayvanların imdadına yetişiyor bizimkiler. Böylece, ormandaki hayatı ve canlıların beslenme ve barınma şekillerini de öğrenmiş olduk. Umut ve Karkış, ormandaki bu maceralarında dileklerin en beklenmedik anlarda gerçekleştiğini keşfediyorlar. Dileğimin gerçekleşmesi için bir haritaya ya da bir pusulaya ihtiyacım yok. Sadece bir dilek tutmam ve yanıma bir arkadaşımı almam yeterli... (Dilek Ağacı, Redhouse Kidz)

?ZUZU İLE BABASI
Zuzu babasına hayran ve sürekli onunla vakit geçirmek istiyor. Ama babaları anlamak mümkün mü? Hele bu baba Zuzu'nunki gibi bir babaysa... Sevdiği şeyleri oğluyla paylaşmayı seven babasıyla Zuzu'nun hikayeleri anlatılıyor bu kitapta. Kimi zaman evde gördükleri bir karafatma, kimi zaman babasının hazırladığı bir kahvaltı, kimi zaman yırtıcı kuşları izleme günü... Her hikayede birbirinden tuhaf maceralar yaşıyor Zuzu ve babası... (Zuzu ile Babası, Hep Kitap)

SÜRPRİZ MİSAFİR
Yalnız yaşayan Eliz adındaki yaşlı bir kadının öyküsü var sırada. Her gün evini temizleyen, dışarı hiç çıkmayan, evine hiç misafir gelmeyen, düzen seven bir kadın Eliz. Bir gün pencereden içeri bir kağıt uçak giriyor. Ertesi gün de uçağın sahibi çocuk... Güzel bir ilişki başlıyor aralarında. Davetsiz misafir yaşlı Eliz için bir macera oluyor. Saklambaç bile oynuyorlar. Biz kitabı keyifle okuduk, eminim siz de beğeneceksiniz. (Misafir, Final Yayınları)

?TAHKİKAT-I EDEBİYEİLK EDEBİYAT ANKETİ
Midhat Cemal Kuntay, 1909'dan itibaren dönemin tanınmış yazarlarına edebi kimliklerini kendilerinden öğrenmek amacıyla birer anket formu gönderir. Bu anket Geniş yelpazede, Abdülhak Hamid Tarhan'dan Cenab Şahabeddin'e, Halide Edib Adıvar'dan Yusuf Akçura'ya uzanan dönemin yazarlarıyla yapılmış bir ankettir. Bu anket hakiki keşif olarak okurla buluşuyor. Hem bir ilki tashih ediyor hem de dönemin yazarlarının entelektüel ilgilerini gözler önüne seriyor.

21 NUMARALI ÇOCUK
Umut Işığı'nın yazarı Matthew Quick, yolu basketbolla kesişen Finley ve Russ'un sıra dışı arkadaşlıklarını konu ediniyor bu romanında. Basketbol Finley ve Russ için bir kaçış noktasıydı. Yaşadığı yerin ve hayatının zorluklarına karşı 21 numaralı forması her şeyi dayanılır kılıyordu. Russ ise yeni taşındığı mahallede sadece 21 Numaralı Çocuk dendiğinde tepki veriyordu. İki gencin yolu lisede kesişti.

100 SORUDA OĞUZ ATAY
Tutunamayanlar, Tehlikeli Oyunlar, Korkuyu Beklerken onun önemli ve seçkin eserlerinden bazıları... Yazar Oğuz Atay... Türkiye'nin en sevilen ve en çok okunan yazarlarından. Yazarın ilk ve en enlü romanı Tutanamayanlar, en çok satan ve okunan eseridir. Aynı zamanda mühendis ve tiyatro yazarı da olan Oğuz Atay'ı bu kez de Selçuk Orhan anlatıyor. Orhan, 100 Soruda Oğuz Atay kitabıyla yazarın kişisel, edebi ve sosyal varlığını çözümleyerek masaya yatırıyor.

KENDİMDEN BİLİYORUM / BENİM DÜNYAM FRİDA
Sinema Emekçisi Türkan Şoray, 50 Yıllık Aşk gibi kitapların yazarı Ercan Akarsu, bu kez romantik komedi denemesi Kendimden Biliyorum/ Benim Dünyam Frida ile okuyucuların karşısına çıkıyor. Yazar, bu kitabında hayatı rengarenk görünen bir kadının iç dünyasındaki gelgitleri anlatıyor. Yazar, ilk sevme deneyimini tecrübeyle sabitleyen Feride'nin yaşıtlarına vermek istediği mesajları satır aralarında saklıyor.

İNTİBAH
Devlet adamı, gazeteci, yazar Namık Kemal'in ilk romanı olan Türk edebiyat klasiklerinden İntibah, kalburüstü bir ailede, iyi bir eğitim ve terbiyeyle yetişen Ali Bey'in hayatı Çamlıca semtinde Mehpeyker'e âşık olmasıyla değişiyor. Namık Kemal, maddi manevi yıkıma sürüklenen bu genç adamın iç dünyasına mercek tutuyor. 1873-1876 yılları arasında sürgünde olduğu Magosa'da yazdığı, ilk baskısı 1876'da yapılan İntibah, bu kez Namık Kemal'in bilinmeyen önsözüyle birlikte sunuluyor.

PORTRELER
Ressam, eleştirmen, senaryo yazarı John Berger'in hayat boyu sanat ve sanatçılar üzerine kaleme aldığı yazıları iki ciltte toplanıyor. Portreler, ilki. Mağara resimlerinden günümüze kronolojik sırayla sunulan kitap, yazarın kelimelerle çizdiği portrelere yer veriyor. Frida Kahlo, Pablo Picasso, Jean-François Millet, Giovanni Bellini, Claude Monet, Francisco de Goya isimlerden sadece birkaçı. Kitap, Berger'ın alternatif sanat tarihi olarak da okunabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her kitap bir mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN