Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raftakiler

Giriş Tarihi: 20.7.2018
Raftakiler
GROEN'UN GİZLİ GÜNCESİ
Roman
Çeviren: Erhan Gürer
Can Yayınları
376 s., 31 TL

Hendrik Groen aslında takma bir isim. Kitapları binlerce okura ulaşınca kimliği merak konusu oldu. Üstelik halen de kimliği bilinmiyor. Hendrik Groen, bu kitabında Hollandalı huysuz bir ihtiyarın güncesini detaylarıyla kaleme alıyor. Huzurevindeki Hollandalı bu ihtiyar, her şeye rağmen yaşama sevincini yitirmediğini tüm yaptıklarıyla çevresine gösteriyor.

MÜREBBİYE
Stefan Zweig
Roman
Çeviren: Yasemin Dindaş
Bilgi Yayınevi
44 s., 8 TL

?Amok Koşucusu, Satranç, Mecburiyet, Olağanüstü Bir Gece, Korku... Dünya edebiyatının önemli yazarlarından Stefan Zweig'in kitaplarından sadece bazıları. Avrupa'nın içine düştüğü durum nedeniyle 1942 yılında eşiyle birlikte intihar eden yazar, bu romanında yüksek tabakanın, kadınları cezalandıran, erkekleri koruyan tutucu ahlak anlayışını çarpıcı bir öyküyle ortaya koyuyor.

İYİ BİR GÜNEŞ
Ece Ayhan
Öykü
Yapı Kredi
Yayınları
92 s., 9 TL

Türk şiirinin usta, bir o kadar da aykırı ismi Ece Ayhan, İkinci Yeni şiirinin temsilcilerinden gösterildi. Ancak kendisi bu tanım yerine Sivil Şiir'i kullandı. Ayhan, İyi Bir Güneş'te bu kez öyküleriyle okurun karşısına çıkıyor. Kitapta, Ayhan'ın beşi 1956-58 yılları arasında çeşitli dergilerde yayımlanmış, ikisi sağlığında yayımlamayı tercih etmediği toplam yedi öyküsüne yer veriliyor.

BÜYÜLÜ FIRTINA
Kristin Hannah
Roman
Çeviren: Solina Silahlı
Pegasus Yayınları
384 s., 39.90 TL

Kız Kardeşler Arasında, Ateşböceği Yolu, Gerçek Renkler yazarın bazı kitapları. Amerikalı yazar Hannah, Ulusal Okuyucu Seçimi Ödülü sahibi aynı zamanda. Yazar bu kitabında, aşk romanları yazarı, bir çocuk annesi ve geçmişte zor bir hayat yaşamış Alaina ile tehlikeli kanun kaçağı Killian'nın ilginç öyküsünü kaleme alıyor.

MARTIN EDEN
Jack London
Roman
Çeviren: Rana Soydan
Destek Yayınları
488 s., 24 TL

Dünya edebiyatının önemli isimlerinden Amerikalı yazar London, 1900'ün ilk yıllarında kaleme aldığı Vahşetin Çağrısı, Beyaz Diş, Demir Ökçe romanlarıyla adından söz ettirdi, ünlendi. 1916'da öldüğü güne kadar birçok eser bırakan London'un yazdıkları yaşadıkları etrafında şekillenmiştir. Londan, bu yarı otobiyografik romanıyla yazarlık uğruna hayatını ortaya koyan genç bir denizcinin öyküsünü anlatıyor.

ZİHİNDEN BİLİNCE YOLCULUK
Abdullah Akay
Deneme
İkinci Adam
Yayınları
202 s., 25 TL

Zihinden Bilince Yolculuk, Abdullah Akay'ın 13. kitabı. Akay, kitabında okuru içsel bir yolculuğa, insanın kendisini keşfe çağırıyor. "Her doğum ve ölüm başlangıçtır. Doğmak artmak, ölmek eksilmektir. Oysaki kainattaki alemlerde eksilme yoktur" diyen yazar, kişisel tecrübelerinden de yola çıkarak okuru hayat konusunda bir sorgulamaya davet ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raftakiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN