Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Siyasi Tarihinde Anap ve

(ANAP) sonrası demokratik düzene yeniden geçilme sürecinde yapılan seçimlerin galibi ve tek başına iktidarıdır. İktidara geldiği dönem itibariyle pek çok siyasi tartışmanın içinde bulunan ANAP, liderliğinde ’nin siyaseten yönünün belirlenmesinde önemli roller üstlenmiştir.

Giriş Tarihi: 4.11.2019 16:43 Güncelleme Tarihi: 4.11.2019 16:44
Türk Siyasi Tarihinde Anap ve Turgut Özal

Anavatan Partisi (ANAP) 12 Eylül 1980 Darbesi sonrası demokratik düzene yeniden geçilme sürecinde yapılan seçimlerin galibi ve tek başına iktidarıdır. İktidara geldiği dönem itibariyle pek çok siyasi tartışmanın içinde bulunan ANAP, Turgut Özal liderliğinde Türkiye'nin siyaseten yönünün belirlenmesinde önemli roller üstlenmiştir.

Süleyman Âşık bu çalışmasında parti lideri olarak ANAP'ın hep bir adım önünde görünen Turgut Özal ile ANAP'ın tüzel kişiliğini ayrı ayrı ele almaktadır. Tarihsel süreç içinde ANAP'ın ortaya çıkışı ve güçlü bir şekilde iktidarda olduğu sekiz yıllık dönemdeki icraatlarıyla beraber bugün bile hala izleri görülmekte olan siyasi tartışmalar tüm yönleriyle incelenmektedir.

Çalışma, konuların ele alınışındaki geniş perspektif ve zengin kaynakçasının yanında dönemin önemli siyasi isimleriyle de röportajlar gerçekleştirerek bahsedilen olayları birinci el kaynağından aktarma özelliği taşımaktadır.

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Siyasi Tarihinde Anap ve Turgut Özal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN