Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaptırımları kitabı raflarda yerini aldı

SETA Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran ve SETA Enerji Direktörü Kemal İnat’ın birlikte kaleme aldığı Yaptırımları kitabı raflarda yerini aldı. Trump yönetiminin İran politikasının neleri hedeflediği, Tahran'ın Amerikan yaptırımlarına karşı nasıl bir yol izlediği, bu gerginlikten doğrudan etkilenen devletlerin tepkilerinin nasıl olduğu ve meselenin hukuksal boyutlarının ele alındığı İran Yaptırımları kitabı, okuyucuyla buluştu.

Giriş Tarihi: 16.11.2019 16:09 Güncelleme Tarihi: 16.11.2019 16:41
İran Yaptırımları kitabı raflarda yerini aldı

Dünya politikasının önemli gündemlerinden birini oluşturan ABD'nin İran yaptırımları meselesi kuşkusuz sadece Washington ve Tahran yönetimlerini ilgilendirmiyor. Başta Türkiye olmak üzere her iki ülkeyle yakın ilişki içerisinde olan çok sayıda aktör de bu sorunun parçası haline gelmiş durumda. Trump yönetiminin hukuksuz bir şekilde Tahran ile imzalanan nükleer anlaşmadan çekilerek İran'a karşı yeniden yaptırım uygulamaya başlamasına –başta Avrupa Birliği olmak üzere– anlaşmadan yana olan aktörler yeterli tepkiyi veremediler. Bu da Tahran yönetiminin giderek radikalleşmesine ve anlaşmadan çekilme yönünde adımlar atmasına yol açmaktadır.

Kitapta Trump yönetiminin İran politikasının neleri hedeflediği, Tahran'ın Amerikan yaptırımlarına karşı nasıl bir yol izlediği, bu gerginlikten doğrudan etkilenen devletlerin tepkilerinin nasıl olduğu ve meselenin hukuksal boyutları detaylı bir şekilde ele alınmaktadır.

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran Yaptırımları kitabı raflarda yerini aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN