Türkiye'nin en iyi haber sitesi

' ’ kitabı yayınlandı

Dünyanın ilk ve en büyük alışveriş merkezi olan ve 2 bin 500 dükkanıyla her ay 3.5 milyon turisti ağırlayan ’yı anlatan kitap, (İTO) tarafından ‘ Kapalıçarşı’ ismiyle yayınlandı.

Giriş Tarihi: 21.11.2019 15:59
'Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı’ kitabı yayınlandı

Kapalıçarşı'nın turizm-kültür-sanat açısından önemini anlatan "Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı" adlı kitap İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yayınları'ndan çıktı. Alanında dünyanın ilk örneklerinden birisi olan Kapalıçarşı, öncelikle bir ticaret ve alışveriş merkezi olmanın yanı sıra diğer unsurlarla birlikte düşünüldüğünde kendisine has ayrı bir dünyadır. Adı ve şöhreti sınırları aşmış olan Çarşı, yaklaşık 560 yıldan beri İstanbul'un orta yerinde şehrin ticaret hayatına yön vermeye devam etmektedir. Fetihten hemen sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından iki bedesten şeklinde inşa edilen Kapalıçarşı, ihtiyaca paralel olarak zamanla genişlemiş ve bugünkü hâlini almıştır.

İTO tarafından yayın hayatına kazandırılan "Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı" adlı kitabın tanıtım etkinliği Kapalıçarşı'nın Nuruosmaniye ile Beyazıt kapıları arasında gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Avdagiç, konuşma yaptı.

KAPALIÇARŞI'DA 2 BİN 486 DÜKKAN HİZMET VERİYOR

Ekonomiye olan katkısının yanı sıra ticaret kültürüne kazandırdığı artılarla da ön plana çıkan Kapalıçarşı, 2 bin 486 dükkan, 62 sokak, 18 han ve 2 bedestenle 558 yıldır hizmet vermeye devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Geçmişten Geleceğe Kapalıçarşı’ kitabı yayınlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN