Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 dilde "Kırk Hadis"

’nun öğrencileri tarafından yazılan "Kırk Hadis", ’nın öncülüğünde, klasik üslupla hazırlandı.Kitapta “Kırk Hadis” eserleri Türkçe, Arapça, Japonca, Çince, Rusça, İspanyolca, Fransızca, İngilizce, Farsça ve Almanca tercümeleri bulunuyor.

Giriş Tarihi: 23.12.2019 16:17 ABONE OL
10 dilde Kırk Hadis

Hüseyin Kutlu'nun öğrencileri tarafından yazılan "Kırk Hadis", Diyanet İşleri Başkanlığı'nın öncülüğünde, klasik üslupla hazırlandı.Kitapta "Kırk Hadis" eserleri Türkçe, Arapça, Japonca, Çince, Rusça, İspanyolca, Fransızca, İngilizce, Farsça ve Almanca tercümeleri bulunuyor.

HADİSLERİN 10 DİLE TERCÜMESİ DE YER ALIYOR

Hattat Hüseyin Kutlu, Peygamber Efendimizin kendi döneminde halkına model olduğunu belirterek, "Hz. Peygamberimiz(s.a.v.)'e ahlâki prensipler vahiy ile bildiriliyor. O da bizzat kendisi yaşayarak çevresine örnek oluyor. Efendimiz günümüze de tüm insanlığa model olacak davranışları bizlere miras bıraktı. Bu nedenle Hadisleri her yıl sergilememiz gerektiğini düşünüyorum. Peygamber Efendimizin kıymetli sözlerinin halkla buluşturulmasında Kırk Hadis Sergisi bu anlamda önemli bir görev üstleniyor.

Hadis-i Şerif'i geleneksel Türk-İslam sanatları ile buluşturan Kırk Hadis eserleri birbirinden değerli hattat ve müzehhiblerimizin hünerli ellerinden çıktı. Kırk Hadis kitabında hadislerin 10 dile tercümesi de yer alıyor. Böylelikle bu güzel mesajlar tüm dünyaya, tüm insanlığa ulaşıyor" dedi. Hz. Muhammed (s.a.v.)'e dayandırılan "Ölümümden sonra 40 hadis bırakan kimse cennette benim arkadaşımdır" şeklindeki aktarımların Kırk Hadis geleneği altında yaygınlaşmasından ilham alan hat sanatçıları bu geleneği Türk halkıyla buluşturuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 dilde "Kırk Hadis"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN