Sokak Hayvanları Aç Kalmıyor

Giriş Tarihi: 19.2.2015 16:38
Sokak Hayvanları Aç Kalmıyor
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, ili etkisi altına alan soğuk hava şartlarında sokak hayvanlarına kuru mama dağıttı.
Kocaeli genelinde devam eden soğuk hava şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının imdadına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetişti. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler kentin çeşitli noktalarına 500 kilo kuru mama dağıttı. AyrıcaYem-Pati istasyonlarına kuru mama koyarak beslenmelerine yardımcı oldu.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü soğuk havalarda açlıkla karşı karşıya kalan sokak hayvanlarına kuru mama dağıttı. Umuttepe, Plaj Yolu, Outlet Center arkası, eski İstanbul yolu, Kandıra ve Kartepe yolu gibi farklı noktalarda yapılan kuru mama takviyesi ile sokak hayvanları aç kalmaktan kurtarıldı. Öte yandan Büyükşehir ekipleri tüm ilçe belediyelerine kuru mama vererek ihtiyaç halinde sokak hayvanlarına için kullanılmasını sağladı.
Büyükşehir ekipleri ayrıca kentin farklı noktalarında kurulan otomatik mama istasyonları Yem-Pati istasyonlarına da yem takviyesinde bulunmayı sürdürüyor. Aç kalan sokak hayvanları Yem-Pati İstasyonlarına gelerek ihtiyaçlarını karşılıyor. 12 ilçenin tamamında gerçekleştirilen uygulamalar ile Kocaeli’nde soğuk hava şartlarında sokakta aç hayvan kalmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak Hayvanları Aç Kalmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN