İzmit Belediyesi Çevreyi Kirletenlere Acımadı

Giriş Tarihi: 21.2.2015 16:58
İzmit Belediyesi Çevreyi Kirletenlere Acımadı
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri görüntü kirliliği oluşturan ve çevreyi kirleten kurum ve şahıslara yönelik denetimlerinde 20 şahıs ve 12 kuruma ceza kesti.
İzmit Belediye Zabıta ekipleri çevre kirleten kişi ve kuruluşlara yönelik denetimlerini sürdürüyor. Özellikle gelişigüzel çıkartılan çöplerin görüntü kirliliğine yol açtığına dikkat çeken Zabıta ekipleri, çöp araçlarının kent merkezinden sabah saat 07.30, akşam da 19.30 saatlerinde geçtiğini hatırlatarak, vatandaşların bu saatler dışında çöp çıkarması gerektiğini hatırlattılar.
Belirlenen saatler dışında çöp çıkararak çevre kirliliğine neden olan kişiler hakkında Kabahatler Kanunu’na istinaden yasal işlem yapıldığını söyleyen Zabıta Yetkilileri, “Bu konuda şehir merkezindeki esnafları sözlü ve yazılı olarak uyardık. Yoğun trafik dikkate alınarak ayarlanan çöp toplama saatlerine mutlaka uyulmalı. Saatler öncesinden çıkarılan çöpler kedi köpekler tarafından dağıtılarak hem çevre kirliliğine neden olunuyor hem de insan sağlığı için tehlike oluşturuyor. Uyarıları ısrarla dikkate almayarak çöp çıkartanları tek tek tespit edip haklarında yasal işlem yapıyoruz” dediler.
İlgililer, son bir ay içinde belirlenen saatler dışında çöp çıkarttıkları tespit edilen 20 şahıs ve 12 kurum hakkında Kabahatler Kanununu‘nun 41. maddesine istinaden cezai işlem uygulandığını da söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Belediyesi Çevreyi Kirletenlere Acımadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN