Yuvacık Bilgievi İzcileri İş Başında

Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:57
Yuvacık Bilgievi İzcileri İş Başında
Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı 13 Bilgi evinden biri olan Yuvacık Bilgi Evinde, izcilik kulübündeki öğrencileri “İzcilik Yararlıdır” haftası sebebiyle etkinlik düzenlediler.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Bilgi evlerinde, öğrenciler bilgi destek programının yanı sıra birçok faydalı kulüp faaliyetleriyle bilgilendirilirken aynı zamanda da eğleniyorlar. Bu kapsamda Yuvacık Bilgi Evi İzcilik kulübü, “İzcilik Yararlıdır” haftası sebebiyle düzenlediği etkinliklerde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzcilik Kulübü ile birlikte çocukların doğa ile iç içe olup topluma yararlı nesiller yetiştirme yolunda faaliyetlerine gerçekleştirdiler.
Yuvacık Bilgi Evi izcilik kulübündeki izciler, Yuvacık mevkiindeki bir kamp alanında bir araya gelerek, soğukta dışarıda kalan kuşlar için kuş yuvaları yapıp faydalı ve eğlenceli vakit geçirdiler. Daha sonra Yuvacık’daki Merkez Camii avlusunda bulunan ağaçlara kendi yaptıkları kuş yuvalarını asıp yem koyarken, çok mutlu olduklarını belirttiler. Çevreye ve doğaya duyarlı olduklarını gösteren izciler cami ve çevre temizliği de yaparak "İzci yararlıdır" mesajı verdiler. Yuvacık Bilgi Evi “İzcilik Kulübü”ndeki öğrenciler, izciliğin sadece dağlarda kamp yapmak olmadığını gösterdiler. Bilgi Evi izcileri, "Her gün bir iyilik yap" sloganıyla mahallelerine, okullarına ve Bilgi Evine yarar sağlamaya devam ediyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yuvacık Bilgievi İzcileri İş Başında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN