Filinta Dizisi Yeni Ajans’la Anlaştı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Filinta Dizisi Yeni Ajans’la Anlaştı
TRT’de yayınlanan Filinta dizisinde, yardımcı oyuncuların parasının ödenmemesi üzerine dizi ekibi yeni bir ajansla anlaştı.
Filinta dizisi ekibi, yardımcı oyuncularının ücretlerinin ödenmediği gerekçesiyle cast ajansını değiştirerek, yeni bir ajansla anlaştı. Ajansın değiştiğini, SEKA film platosu toplantı salonunda yapılan basın toplantısında aktaran yeni ajansın Genel Koordinatörü Mehmet Çoban, “Artık genel koordinatörlük üzerinden yapacağız, buradan gelen yardımcı oyuncuların tümünün geldikleri gün ödemelerini yapıp göndereceğiz. Böylece arıcıları kaldırmış olacağız. Bunu geçen hafta başlattık. Bu dizi abartısız tüm Türkiye’nin en yoğunlukta ve zorluğu anlamda en büyük prodüksiyon yapan bir diziyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bizim kayıt altında olup ta, ödemesi yapmadığımız bir yardımcı oyuncunun fişi, kaşesi, aidatı yada günlüğü yok, tümünü ödedik. Biz gerçekten de, bugüne kadar bizimle çalışan yardımcı oyuncuların ve ajansların paralarını ödedik. Özellikle ön hazırlık döneminde, geçen yıl haziran ayından aralık ayına kadar, dizi başlamadan önce yaşadığımız birçok sorunla birlikte, bir ajansla birlikte çalışıyorduk. Bu ajansın kayıt altına aldığı kimin girdiği ve kimin çıktığını, raporlarını toparladık ve birer birer çek ederek burada ajansın yanında ödemelerini yaptık. Bugüne kadar çıkan ve bize diğer yerlerden gelen haberlerden de, kayıt altına alınmayan, fişi kaybetmiş olan yada ödeme yapılırken İzmit’te bulunmayan bazı arkadaşlarımız çıktı. Bunlar daha sonra bize de ulaştılar. Birçoğuyla şimdi birlikte de çalışıyoruz. Hepsini teker teker çağırdık ve ödemelerini ajanslardan almaları konusunda yardımcı olduk, alamayanları da bizzat biz ödedik. Elinde fişi olanlar, çalışma vergisi olanlarının tümünün bundan sonra da, bir kişi kalmamak üzere söz veriyorum, tümüyle parası ödenecektir. Eğer varsa gerçekten doğru söyleyen, elinde fişi bulunduran, insanlarımız, yardımcı oyuncularımız bizzat bana başvurabilirler” dedi.
Yeni ajanstan söz eden Çoban, “Harun Bey İstanbul’dan farklı bir ajans olarak geldi. Bu konuda özellikle diğer dizilerden deneyimli bir arkadaşımız. Bugüne kadar 3-4 tane dışarıda, özellikle Karadeniz’de yada Güneydoğu’da çekilen dizilerde, direk gidip yerel alanda çalışmaları olan ciddi tecrübeleri olan bir arkadaşımız. Harun Bey, ajans olarak bundan sonra ’nde yardımcı oyuncuları o örgütleyecek. Biz direk yardımcı oyuncuları direk çağırıp örgütlemeyi yapamıyoruz, organize edemiyoruz çünkü, çok büyük bir iştir. Biz de hata yapabiliriz bilmediğimiz için. Bu işi profesyonel olarak yapan bir ajans şirketini çağırdık. Ama bizimle çalışacak plato bünyesinde bulunacak ve ödemelerini doğrudan biz yapacağız. Bu şartla arkadaşı getirdik, artık aracılar biz yaparız, ödemeyi bize yapın biz ödeyelim değil, yardımcı oyuncuların tümü işlerini bitirdikten sonra fişlerini de alarak aynı gün ödemesini yapıyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filinta Dizisi Yeni Ajans’la Anlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN