Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan:

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan:
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Soroptimist
Orhan mahallesi Şehit Mehmet Haluk Toksöz Parkı içindeki dernek binasında düzenlenen panele İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Prof. Dr. Zehra Gönül Balkır ve Barosu avukatlarından Av. Özlem Çankaya ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Panelde konuşmasında çocuk ve kadın istismarına vurgu yapan Doğan, “Dinimizce de kadına şiddet ve zulüm yasaklanmıştır. Günümüze baktığımızda ise yine devletimiz çıkarmış olduğu kanunlarla kadınlarımızın önünü açmaya çalışıyor. Kadınlarımız için her türlü yasa ve yükümlülükler getiriliyor. Buna rağmen kadınlarımıza uygulanan şiddetler ne yazık ki kanımızı donduruyor. Biz, bu konuda mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz" dedi.
Çocuk istismarına da değinen Doğan, "Çocuk kadınların en değerli varlığıdır. Bir annenin en büyük ideali çocuğunun en iyi şekilde yetişmesi, faydalı bir birey olması ve yüzünün hep gülmesidir. Benim annem 95 yaşında, hala ben onun en küçük çocuğuyum. Hangi yaşta, hangi konumda, nerede olursanız olun annenin yüreği çocuğuna her daim titrer. İstismara maruz kalmış bir çocuk bunun izlerini ömür boyu taşıyacaktır. Geleceğin sorunlu annesi ve babası olacak. Dolayısıyla çocuk istismarı konusu ülkemizin en çok konuşması ve üzerinde durması gereken konularından biridir. 4 yıl önce çocuk hakları masasını kurduk, daha sonra okulunu açtık. Çocuklarımıza bize nasıl müracaat edebileceklerini anlattık. Çocuklarımız öyle konularla ilgili bizlere başvurularda bulunuyorlar ki hayret verici konularla karşı karşıya kalıyoruz. Onların bu başvurularına karşı bizler de çok hassas şekilde çözümler üretmeye çalışıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından İzmit Soroptimist Kulübü Eski Başkan Nur Özdil, Nevzat Doğan’a katkılarından dolayı plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN