Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köşker Üniversitelilerle Buluştu

Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker üniversiteli gençlerle bir araya geldi.
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Yurt-kur öğrencileri tarafından düzenlenen ‘gençlerle kariyer sohbetleri’ kapsamında üniversiteli gençlerle bir araya geldi.
Muallimköy’de bulunan Yurtkur salonunda yapılan programa, Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker, Gebze Belediyesi yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel ve Sadık Albayrak, Yurt Müdürü Selami Şen ve öğrenciler katıldı.
Programda kendi hayatından kesitler aktaran Başkan Köşker, “Dünyada hiçbir şey dünyada tesadüfi değildir. Marka uzmanlarının marka inşa etmekle ilgili önemli bir sözü vardır. Marka tesadüf değildir. Marka olmak için planlı, mükemmel bir çalışma sistemine ihtiyaç var. Kariyerde bir tür markadır. İyi bir kariyere de tesadüfen ulaşılmaz. Sizler tesadüfen üniversite kazanmadınız ve tesadüfen de mimar, mühendis ve diğer meslek erbabı olmayacaksınız. Ben tesadüfen mühendis, sanayici, belediye başkanı olmadım. Sayın bakanımız Fikri Işık tesadüfen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olmadı. Kendimizi yöneterek, zamanı ve hayatı yöneterek bu noktalara gelindi” dedi. Gençlere kendilerini üniversite eğitimiyle kısıtlamamalı. Kendinizi her alanda geliştirin, gelişen çağın gereklerine uygun olarak bilgi birikimiyle donanmalısınız. İş yaşamında en az bir yabancı dil öğrenmeniz gerekir artık” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köşker Üniversitelilerle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN