Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Karaosmanoğlu, “Kadın Girişimcilerimizle İftihar Ediyoruz”

Giriş Tarihi: 12.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Başkan Karaosmanoğlu, “Kadın Girişimcilerimizle İftihar Ediyoruz”
Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Bahar Baykal ve yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti.
Sanayi Odası, İzmit, Gebze ve Körfez Ticaret Odalarının üyeleri tarafından oluşturulan İl Kadın Girişimciler Kurulu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kurul Başkanı Bahar Baykal, kadın girişimcilerin her geçen gün daha güçlenerek ticari hayatta söz sahibi olduğunu söyledi. Başkan Karaosmanoğlu da, “Kadın girişimcilerimizle iftihar ediyoruz. Ticari hayatta söz sahibi ve başarılı olmaları bizleri çok mutlu ediyor” dedi.
Kadın istihdamı noktasında son yıllarda yaşanan pozitif gelişmelerin yanında, ticari girişimcilik anlamında her geçen söz sahibi olmaya başlayan kadınlarımızın ülkemize güç kattığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Hayatın her noktasında büyük fedakarlık gösteren ve büyük emeklerle annelik görevi yerine getiren kadınlarımızın hakkını ödemek imkansızdır. Ülkemizde kadınlarımızın siyasi ve ticari hayatta ön plana çıkması, kalitenin artmasına da neden olacaktır. Bu nedenle Kadın Girişimciler Kurulu olarak üzerine düşen önemli görevlerden bir tanesi, sosyal sorumluk anlayışı içerisinde hareket ederek yeni kadın girişimcileri ortaya çıkartmaktır. Gerek eğitim, gerek farkındalık toplantılarıyla, birikimi ve yeteneği olan kadınlarımızın ticari alanda öne çıkmasını sağlamalısınız. Aranızdan çıkaracağınız rol modellerle genç kızlarımıza özgüven sağlamalı ve ekonomik faaliyetlerde başarılı olacak müteşebbis nesli ortaya çıkarmalısınız” diye konuştu.
Ticari alanda ekonomik büyümenin olması gerektiğini ancak bunun hırs şeklinde yapılmamasının önemine vurgu yapan Başkan Karaosmanoğlu, "Para kazanmak asıl amaç olmamalıdır. Hizmet ve istihdam sağlamadaki mutluluk, para kazanmanın önüne geçmemelidir. Çok sert ve fazla para kazanma arzusuyla yapılan riskli büyümelerin kimi zaman hüzünlü bittiğini görüyoruz. Ayağı yere sağlam basan, finansal kapasitesini iyi bilen ve buna göre kendisini yapılandıran firmaların daha başarılı olduğuna şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.
Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, ticari alanlardaki başarılarına sevindiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Elbette ekonomik hayatta edilen başarının yanı sıra en önemli kazanımımız, çocuklarımıza bırakacağımız daha yaşanabilir bir çevre ve dünyadır. Bu da ancak daha çok çalışarak ve hizmet ederek olacaktır. Çocuklarımıza vereceğimiz en büyük hediye ise eğitimdir. Bundan daha güzel bir kazanım olmadığını düşünüyorum. Çocuklarımızın ilk ve en büyük öğretmeni annedir. İş hayatının yoğunluğunda onlara gereken ilgiyi ve özeni ailenin tüm bireyleriyle göstermeyi asla ihmal etmeyelim” dedi.
Kadın elinin değdiği her yerde güzelliklerin ortaya çıktığını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kadının siyasi arenadaki etkinliğinin artmasından dolayı çok mutluyum. Şu an itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki kadın oranı yüzde 14,5 oldu. Bunun daha fazla olmasının gerekliliğine inanıyorum. Kadınlarımız ticari, sosyal, siyasi, vakıf ve dernek gibi kurumların içerisinde daha fazla olmalarını arzu ediyorum. Güçlü Türkiye ancak kadınlarımızın başarısıyla elde edilebilir. Her alanda daha aktif rol alan kadınlarımız, Yeni Türkiye’nin gücüne güç katacaktır” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karaosmanoğlu, “Kadın Girişimcilerimizle İftihar Ediyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN