Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmit Belediyesi’nde Şikayet Eğitimi

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:26
İzmit Belediyesi’nde Şikayet Eğitimi
İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından, kurumda çalışan personellere şikayet yönetimi eğitimi verildi.
Yetkililer, belediyeye gelen istek ve şikayetlerin doğru bir şekilde karşılanması, sistematik bir şekilde cevaplanarak vatandaş memnuniyetinin sağlanması amacıyla düzenlenen eğitime müdürlüklerde görevli 25 personelin katıldığını söylediler.
Eğitmen Ece Üvey tarafından verilen eğitimde, belediyeye gelen vatandaşların karşılanmasında iletişimin öneminden bahsedilerek, iletişimde kişisel algının farklılığının ve empatinin üzerinde duruldu. İstek ve şikayetlere yazılı, sözlü ve telefonda en doğru cevabın nasıl verilebileceğinin de anlatıldığı eğitimde, kişilerinin beklentilerine cevap verebilmek için önce onların iyi bir şekilde dinlenmesi, sorunun tam olarak anlanması gerektiğinin de önemine değinildi. Eğitmen Üvey eğitimlerde, “Vatandaş tepkilerinin bireysel olarak algılanmadan bir kurumu temsil ettiğimiz unutulmadan vatandaşa güler yüzle hizmet vermemiz gerekir” dedi.
Belediye yetkilileri ise, bu tür eğitimlere Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın çok büyük önem verdiğini belirterek, “2015 yılında hemen her hafta farklı konuda eğitim programları düzenliyoruz” dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Belediyesi’nde Şikayet Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN